Żałosne, upokarzające, żenujące, odrażające. Wyjęła telefon i zrobiła zdjęcie obiadu w szpitalu po porodzie

Żałosne, upokarzające, żenujące, odrażające. Wyjęła telefon i zrobiła zdjęcie obiadu w szpitalu po porodzie Źródło: unsplash/Luma Pimentel

Poród jest niezwykłym wysiłkiem nie tylko psychicznym, ale i fizycznym dla każdej kobiety. Po wydaniu na świat pociechy, można by spodziewać się w szpitalu przynajmniej porządnego posiłku. Niestety chyba nie w polskiej rzeczywistości. To, co podawane jest świeżo upieczonym matkom, budzi przerażenie.

Poród w polskim szpitalu, tak jak w każdym innym miejscu na świecie, powinien w pierwszej kolejności skupiać się na dobrym samopoczuciu młodej matki. W pierwszych dniach po urodzeniu maluszka potrzebne jest nie tylko wsparcie medyczne. Kobiety muszą wiedzieć, że wydając na świat dziecko, otrzymają dokładnie to, czego potrzebują.

Wybór szpitala przed porodem wcale nie jest prostą sprawą. Kolejki do polecanych przez wszystkie matki lekarzy są długie, a nie wszyscy specjaliści decydują się prowadzić każdą ciążę. 

Poród to wielki wysiłek dla organizmu kobiety

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Po urodzeniu dziecka kobieta nie może od razu wstać i wyjść do domu. Powinna odpocząć po trudnym zadaniu, któremu właśnie podołała. Dla całego organizmu poród jest bardzo obciążającym wyzwaniem i młode mamy nie są w stanie wykonywać wielu codziennych czynności. Chociaż hormony buzują jak szalone, kobiety mogą mieć pewność, że zmęczenie poporodowe w końcu dosięgnie każdej z nich.

Posiłek dla młodej matki w polskim szpitalu

W takim momencie, żeby zregenerować siły należy nie tylko porządnie się wyspać, ale i zjeść. Świeżo upieczone mamy w szpitalu powinny otrzymać taki posiłek, by nabrać energii przed zajmowaniem się niemowlakiem. W sieci pojawiło się zdjęcie, które prezentuje jak w polskim szpitalu wygląda danie dla kobiety, która dopiero co urodziła. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.

2. Znalazła przy rzecze roztrzęsionego psa. Spojrzała na szyję zwierzaka i wytrzeszczyła oczy

Pod zdjęciem nie mogło zabraknąć prześmiewczych komentarzy. Internauci nie są zachwyceni tym, co kobiety dostają do zjedzenia niedługo po porodzie. Kolejny raz Polacy ostro krytykują polską służbę zdrowia. I chyba słusznie, jeżeli na taką zupę może liczyć świeżo upieczona mama.

Fot. facebook/Jacek Fogiel

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polki nie dostaną wyższych emerytur. Nawet 2500 zł podwyżki do kosza
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Mało kto wiedział o strasznej chorobie gwiazdy grającej Halinkę w "Kiepskich". Uśmierca ponad 3 miliony ludzi rocznie
  4. Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  5. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc

źródło: facebook

Następny artykuł