Celowo opóźnił cesarskie cięcie z absurdalnego powodu. Dziecko będzie kaleką na całe życie

Celowo opóźnił cesarskie cięcie z absurdalnego powodu. Dziecko będzie kaleką na całe życie Źródło: Pixabay.com skeeze

Poród rozpoczął się zbyt wcześnie, 38-letnia pacjentka miała urodzić dwa tygodnie później. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi poinformował o skierowaniu do sądu oskarżenia przeciwko 61–letniemu lekarzowi ginekologowi, który opóźnił decyzję o wykonaniu cesarskiego cięcia, wskutek czego noworodek doznał stałego uszczerbku na zdrowiu.

Poród rozpoczął się niespodziewanie. 38-latka nie była w stanie urodzić siłami natury, a dziecko znajdowało się w stanie zagrożenia życia. Do Sądu Rejonowego w Skierniewicach wpłynął akt oskarżenia przeciwko 61–letniemu lekarzowi ginekologowi, który z absurdalnego powodu opóźnił decyzję o wykonaniu cesarskiego cięcia, w wyniku czego dziecko będzie kaleką do końca życia.

Poród rozpoczął się zbyt wcześniej

38-letnia kobieta zgłosiła się z bólami porodowymi na oddział położniczo-ginekologiczny szpitala w Skierniewicach 1 kwietnia 2018 roku około godziny 3:00. Termin jej porodu przypadał na 14 kwietnia, wcześniej ciąża przebiegała bez żadnych problemów. Wykonano badanie tętna płodu KTG, które wykazało nieprawidłowości. Podjęto decyzję o podaniu pacjentce kroplówki, by przyśpieszyć naturalny poród. W tym czasie 61-letni lekarz ginekolog, który pełnił tego dnia funkcję kierownika dyżuru, przebywał poza miejscem pracy.

- Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała do Sądu Rejonowego w Skierniewicach akt oskarżenia przeciwko 61–letniemu lekarzowi ginekologowi, oskarżając go o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia noworodka oraz spowodowanie u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci kalectwa. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat pięciu - poinformował Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

61-letni lekarz kontaktował się z personelem jedynie telefonicznie. Kolejne badania KTG potwierdziły, że płód jest zagrożony. Ostatni wykonany zapis tętna dziecka wykazał znamiona płodu umierającego ze stopniowo obniżającą się częstością jego akcji serca.

Noworodek urodził się ze stałym uszczerbkiem na zdrowiu

Opinia wykonana na zlecenie prokuratora potwierdziła, że doszło do rozwoju niedotlenienia i w następstwie do powstania nieodwracalnych skutków związanych głównie z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego noworodka. Dziecko urodziło się kaleką z powodu opóźnionej decyzji lekarza.

- Ocena zapisów KTG powinna znacznie wcześniej skutkować podjęciem decyzji o wykonaniu cięcia cesarskiego. Tymczasem dopiero po godzinie 7.00, gdy odnotowano praktycznie zanik pracy serca dziecka, inna lekarka dyżurna podjęła decyzję o konieczności pilnego przeprowadzenia porodu tą właśnie metodą. Chłopiec urodził się niedotleniony, przystąpiono resuscytacji i przewieziono go do oddziału intensywnej terapii Centrum Zdrowia Matki Polki - przekazał prokurator Kopania.

Dzisiaj grzeje: 1. Królikowska martwi się o syna. Niepokojące doniesienia, odkryła smutną rzecz

2. 8-latek zginął w tragicznym wypadku. Do wszyskiego doszło w trakcie rodzinnej wycieczki

Ginekolog tłumaczył, że opuścił szpital na dyżurze z powodów rodzinnych. 61-latek został zawieszony w wykonywaniu zawodu lekarza, prokurator dokonał również zabezpieczenia majątkowego.

- Podczas przesłuchania w prokuraturze i po zapoznaniu się z opinią biegłych, podejrzany co prawda nie przyznał się do zarzutów, potwierdził jednakże, że błędem było nieprzystąpienie wcześniej do zabiegu cesarskiego cięcia. Podał, że krótkotrwałe opuszczenie przez niego szpitala podyktowane był względami rodzinnymi - poinformował rzecznik prokuratury w Łodzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacja
  2. Znany dziennikarz sportowy znalazł nową pracę. Z poprzedniej wyleciał po oskarżeniach o molestowanie
  3. 14-letnia Daria urodziła dziecko. Dopiero teraz ujawniono nowe fakty
  4. Szczepionki będą jednak obowiązkowe? Minister zdrowia zabrał głos
  5. Kolejny wypadek autobusu w Warszawie. Na miejscu działają służby, zdjęcia z miejsca budzą grozę
  6. Céline Dion pokazała się bez makijażu. Brak słów, ciężko uwierzyć, jak naprawdę wygląda artystka

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News