Polityka pełna jest intryg i skandali, które na jaw potrafią wychodzić po wielu latach. Teraz dziennikarze pod lupę wzięli kogoś, kogo wina może zniszczyć całą partię i jej wieloletni dorobek. Przerażające oskarżenia sformułowane w kierunku jednej z kluczowych postaci polskiej polityki po 1990 roku już niedługo mogą zmienić naszą rzeczywistość. 

Marcin Wikło i Marek Pyza, redaktorzy tygodnika „Sieci prawdy”, w najnowszym wydaniu gazety zajęli się Waldemarem Pawlakiem i jego rolą w negocjacjach gazowych z Rosją prawie dekadę temu. Według autorów materiału o byłym dwukrotnym Prezesie Rady Ministrów, był on „człowiekiem Moskwy w Warszawie”, który doprowadził do podpisania niezwykle niekorzystnej umowy energetycznej z Federacją Rosyjską.

– Podpisana 29 października 2010 r. umowa gazowa nie jest dla Polski korzystna, nie ma co do tego wątpliwości […] rzeczywiście projekt nie został wydłużony, choć znacznie zwiększono ilość kupowanego gazu. Rząd oraz PGNiG odpuściły też Gazpromowi gigantyczny dług i zrezygnowały z wielomilionowych zysków za tranzyt gazu na Zachód – piszą dziennikarze.

Mogło być gorzej

Pawlak miał nie tylko umorzyć Gazpromowi długi i zrezygnować z pieniędzy za tranzyt gazu, ale i proponować podpisanie kontraktu od razu do 2037 roku. Szczęśliwie przeciwstawił się temu nieżyjący prezydent Lech Kaczyński, który za wszelką cenę pragnął nie dopuścić do pogłębienia się uzależnienia energetycznego Polski od Rosji i jej złóż. Co ciekawe wątpliwości wobec pomysłu miała mieć druga strona negocjacji, bo – jak piszą Pyza i Wikło – Waldemar Pawlak „dbał o interes rosyjski lepiej niż sami Rosjanie”.

Polskie Stronnictwo Ludowe jest największą partią polityczną w naszym kraju, posiadającą ponad 120 tys. członków. Jeśli zarzuty pracy na rzecz Moskwy wobec jej byłego lidera i szefa polskiego rządu się potwierdzą, może ona całkowicie stracić zaufanie i szansę na jakiekolwiek dalsze sukcesy wyborcze. Sam Pawlak sprawy jak na razie nie komentuje.

źródło: se.pl

Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!

Samobójstwo czy zatajony mord? Popularne teorie spiskowe o śmierci Andrzeja Leppera

...

Zobacz również