Porażająca klęska. PiS właśnie widowiskowo przegrał STARCIE z Argentyną

Porażająca klęska. PiS właśnie widowiskowo przegrał STARCIE z Argentyną

Przegrana Polski w prestiżowym starciu jest niezwykle bolesna. Tym bardziej że jeszcze dziś media spekulowały o szansach naszego kraju. Przegrana nie jest miażdżąca, jednak z pewnością bardzo bolesna.

Polska nie będzie organizatorem EXPO w 2022 roku. W starciu przegrała z Argentyną, która uzyskała 62 głosy. Na Polskę głos oddano niewiele mniej, bo 56 głosów. Jednak w związku z tym Wystawa Światowa zostanie zorganizowana w Buenos Aires. Termin wystawy także się zmieni. Możliwe bowiem były daty 2022 lub 2023 rok. Łódź stawiała na rok wcześniejszy, Buenos Aires - na późniejszy. Zatem kolejne, po Dubaju EXPO zostanie zorganizowane w 2023 roku w Argentyńskiej stolicy.

Szanse Polski w starciu

Polska do ostatniej chwili była obstawiana, jako bardzo prawdopodobny organizator Wystawy Światowej. Do drugiej tury głosowania przeszła kandydatura Łodzi, która pokonała nawet USA. O dużej szansie naszego państwa świadczy także wynik. Polska przegrała z Argentyną zaledwie ośmioma głosami. Trudno powiedzieć, jakie względy zdecydowały o takiej decyzji wybierających.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News