Wyjątkowo przygnębiający widok. Tak dzisiaj wygląda katedra Notre Dame po pożarze (FOTO)

Wyjątkowo przygnębiający widok. Tak dzisiaj wygląda katedra Notre Dame po pożarze (FOTO) Źródło: Screenshot z youtube.com/TVP Info

Pożar katedry Notre Dame w Paryżu wyglądał naprawdę przerażająco. Cały świat przez tygodnie mówił tylko o 15 kwietnia, kiedy doszło do tragedii. Od pożaru minęło trochę czasu i już wiadomo, jak obecnie wygląda katedra strawiona przez żywioł.

Pożar Notre Dame wstrząsnął światem. Chrześcijanie tragedię traktowali niczym znak od Boga, który każe zwrócić im uwagę na kultywowane przez nich wartości. Inni zwyczajnie przerażeni byli tym, że budowla, który wytrzymała nawet drugą wojnę światową, nagle nieoczekiwanie poddała się żywiołowi.

Obecnie trwają tam prace konserwacyjne. Sztab wynajętych do tego celu pracowników stara się, aby katedra odzyskała swój dawny urok. Mają przed sobą wiele pracy. Teraz już wiadomo, jak obecnie wygląda Notre Dame.

Pożar w katedrze wyrządził wiele szkód. Tak teraz wygląda Notre Dame

Cały świat 15 kwietnia skupiony był tylko na jednym - na płonącej katedrze, która na oczach milionów ludzi płonęła, co spowodowało ogromne zniszczenia. Najbardziej widowiskowym i jednocześnie przerażającym moment był ten, gdy iglica nagle runęła z impetem na ziemię, rozbryzgując się na tysiące fragmentów. Ukryte w niej były szczątki Świętych, którzy - zdaniem wiernych - strzegą Europy.

Pożar pozostawił po sobie zrujnowaną katedrę, która zupełnie nie przypomina już swojego dawnego wyglądu. Przerażające fotografie krążą po Internecie. Kilka z nich opublikował oficjalny fanpage Notre Dame na Facebooku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Murarze, stolarze, szklarze i hutnicy pracują 24 godziny na dobę, aby umocnić konstrukcję osłabioną przez płomienie, wodę i deszcz - czytamy oświadczenie na oficjalnej stronie katedry.

- Remont katedry najprawdopodobniej przekroczy wielokrotnie założony budżet - donosi "Wirtualna Polska".

W tym momencie szacuje się go na ok. 100 mln euro, a nie jest wcale powiedziane, że jest to ostateczna kwota. Pracownicy, którzy obecnie dbają o każdy szczegół katedry obiecują, że postarają się, aby wyglądała ona po remoncie jeszcze lepiej, niż przed pożarem. Sporo wskazuje na to, że rzeczywiście tak się może stać, bowiem nad remontem czuwać będą najlepsi specjaliści. Miejmy więc nadzieję, że pracownicy dotrzymają danego słowa.

Fot. screen shot z Facebook / Notre Dame

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Torebki Michael Kors w Lidlu! Już niedługo Polki będą mogły je kupić w supercenach
  2. Życie Elżbiety Czyżewskiej było jak baśniowa opowieść. Niestety bez happy endu
  3. Stan syna Dominiki Tajner jest ciężki. Postawa Michała Wiśniewskiego rozrywa serca
  4. Przełom w śledztwie zaginionej Madeleine McCann? Matka otrzymała zaskakujące wiadomości
  5. Gwiazda "Na Wspólnej" pochwaliła się ciążowym brzuchem. Gratulacje złożył sam Michał Piróg
  6. Tak wygląda grób Babki z "Kiepskich" lata po śmierci artystki. Wzruszające

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News