Niedzielny koszmar. Rozerwało miasto, dziesiątki rannych

Niedzielny koszmar. Rozerwało miasto, dziesiątki rannych

Potężna eksplozja, do której doszło w niedzielę rano, pozostawiła po sobie dziesiątki rannych, dosłownie rozerwało miasto. Na miejscu obecne są odpowiednie służby na czele ze strażą pożarną. Przyczyna tragedii pozostaje nieznana, a policja odmawia udzielenia informacji na ten temat. 

Ogromna chmura dymu i pyłu - tylko to unosi się nad miejscem, w którym jeszcze kilka godzin temu stało kilka budynków. Portowa miejscowość Ningbo we wschodnich Chinach stała się miejscem ludzkiego dramatu. Potężna eksplozja, do której doszło podczas prac wyburzeniowych, pozostawiła po sobie pożogę i gruzy.

Ogromna tragedia, rozerwało miasto

W wyniku zdarzenia życie straciły co najmniej dwie osoby, a minimum 30 zostało rannych. To dopiero wstępne dane po eksplozji. Liczba ofiar może wzrosnąć. ZOBACZ TAKŻE: Koszmarny pożar i eksplozje w fabryce. 47 osób nie żyje Na miejscu pracują straż pożarna, lekarze oraz policja. Ta ostatnia odmawia jednak komentarza na temat możliwej przyczyny wybuchu, podała jedynie informacje o prowadzonej akcji ratunkowej.

Nie pierwszy raz

W Chinach notorycznie dochodzi do różnego rodzaju tragedii w zakładach pracy. Ich główną przyczyną są zwykle zaniedbania w kwestii bezpieczeństwa zatrudnionych. Najpoważniejsza z nich wydarzyła się dwa lata temu w mieście Tiencin. ZOBACZ TAKŻE: Przerażający pożar sieje spustoszenie. 1500 domów doszczętnie spłonęło 170 osób straciło wówczas życie, gdy eksplodował miejscowy skład chemikaliów. W takich sytuacjach dochodzi także do skażenia środowiska, które powiększa jedynie skalę tragedii.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News