A więc stało się to, o czym w kuluarach mówiło się od dłuższego czasu. To już koniec jednego z najpopularniejszych posłów PiS, który swoją sławę zawdzięcza działaniom na przekór partii w najważniejszych sprawach. Parlamentarzysta zaistniał jako krytyk formacji Kaczyńskiego, sam do niej należąc, czym zgarnął sobie sympatię opozycji. To wystarczyło, by w partii oskarżyć go o zdradę.

Mowa oczywiście o 25-letnim pośle Łukaszu Rzepeckim, którego sprawa gruchnęła dwa tygodnie temu. Wówczas pojawiły się zapowiedzi, że krytykujący kontrowersyjne pomysły władzy poseł wyleci z partii. Rzepecki próbował apelować o rozsądek i chciał rozmawiać w tej sprawie z władzami PiS.

Wybierał się nawet na Nowogrodzką do Kaczyńskiego, jednak bezskutecznie. Czekały go jedynie zamknięte drzwi. Nie dano mu nawet szansy na wytłumaczenie swojego zachowania. W partii z całą mocą ruszył proces wykluczenia posła, który zdążył się już stać bardzo popularny.

W środę rano o zakończeniu procesu wykluczania go z partii poinformował wicemarszałek i szef klubu parlamentarnego PiS, Ryszard Terlecki. Jak oświadczył ten, Rzepecki od środy nie jest już członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Jego wykluczenie ze struktur tej partii oznacza, że Rzepecki będzie teraz działał w Sejmie jako poseł niezrzeszony. Pewne jest także, że jego kariera polityczna po prawej stronie jest już skończona.

źródło: twitter.com/RyszardTerlecki

źródło: natemat.pl

Jeśli nie żyłeś w PRL-u, na pewno nie pamiętasz, CO TO...


Gdzie żyje się taniej: w Polsce czy na Białorusi? PIORUNUJĄCA różnica!

...

Zobacz również