Popularna zakonnica złamała największe tabu Kościoła. Teraz dostaje pogróżki od katolików

Popularna zakonnica złamała największe tabu Kościoła. Teraz dostaje pogróżki od katolików Źródło: fot. flickr

Popularna zakonnica Łucja Caram z Hiszpanii wywołała skandal swoimi słowami o dziewictwie Maryi. Jej zdaniem, Józef i Maryia byli normalną parą, więc - po urodzeniu Jezusa - uprawiali seks.

- Mamy trzymać się przyjętych zasad oraz prawd. W ten sposób nie odkryjemy prawdziwego przekazu - mówiła na antenie hiszpańskiej telewizji.
Na taki przebieg wypadków wskazywałyby również niektóre fragmenty Ewangelii: - Mateusz (1,23 -24): "... Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, lecz nie zbliżył się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadała imię Jezus. Z wyżej przytoczonego fragmentu wynika wprost, że Józef oraz Maryia nie uprawiali seksu kiedy Matka Boska była w ciąży. Można go jednak odczytywać jako sugestię, że robili to już po narodzeniu Jezusa. Logiczna konstrukcja zdania nie kłóci się ani z wersją, że Maryja uprawiała seks, ani z tą, w której nie uprawiała. Nie jest to co prawda logiczna implikacja, jednak sam fakt zastosowania formuły pozwalającej na taką wersję wydarzeń musi dawać do myślenia. Swoimi słowami Łucja Caram wywołała prawdziwy skandal. Po emisji programu zalała ją fala krytyki. Zdradziła, że zaczęła również dostawać groźby od katolików. Od jej słów odciął się również biskup miasta Vic, który wydał specjalne oświadczenie. - Biorąc pod uwagę ostatnie publiczne wypowiedzi pamiętajmy, że Kościół od samego początku uznaje, iż Maryja była zawsze dziewicą - czytamy.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News