Chociaż współczesna medycyna poczyniła ogromne postępy i jest na naprawdę zaawansowanym poziomie, to niektóre choroby dalej sieją spustoszenie. Zwłaszcza nowotwory są prawdziwym utrapieniem wysoko rozwiniętych społeczeństw.

Nie ma i nigdy nie będzie jednego, magicznego „leku na raka”. Nowotwory są niezwykle skomplikowane oraz zróżnicowane – każdy z nich ma swoją specyfikę i stwarza inne problemy w leczeniu. Lekarze szukają jednak wielu sposobów na walkę z nowotworami złośliwymi.

Okazuje się, że w batalii z rakiem wspomóc może nas najpopularniejsza chyba witamina – witamina C.

– Witamina C w wysokim stężeniu niszczy komórki niektórych typów raka jelita grubego (który, należy do najbardziej podstępnych nowotworów złośliwych). Rodzi to nadzieję na wykorzystanie witaminy C w walce z nowotworami złośliwymi – twierdzą naukowcy z Cornell University w Nowym Jorku.

– Nasze wyniki dają podstawę do tego, by dalej badać możliwość wykorzystania witaminy C w terapii raka jelita grubego z mutacjami w genach KRAS i BRAF – mówi współautor pracy dr Lewis Cantley.

Autorzy pracy podkreślają jednak, że wyniki, które uzyskali w badaniach na komórkach i na myszach, trzeba zweryfikować na pacjentach w badaniach klinicznych.

...

Zobacz również