Popłoch w PiS. Papież Franciszek powiedział, że...
Wiadomości Pikio - 10 Listopada 2017

Popłoch w PiS. Papież Franciszek powiedział, że...

Na Nowogrodzkiej nie wiedzą jak odnieść się do słów papieża Franciszka! Głowa Kościoła powiedziała coś co w obozie rządzącym wywołało popłoch.

Podczas jednej z ostatnich audiencji generalnych w Watykanie, papież zwrócił się do pielgrzymów z naszego kraju. Tego dnia przypadało święto wszystkich medyków. Związane jest to ze św. Łukaszem Ewangelistą - patronem służby zdrowia. Wtedy właśnie Franciszek wezwał wszystkich Polaków do modlitwy za lekarzy, którzy "z oddaniem i poświeceniem służą chorym".

Popłoch w obozie rządzącym

Jako, że od kilku tygodni trwa konflikt rządu z lekarzami-rezydentami, politycy rządzącego PiS-u, wśród których są jedni z najgorliwszych katolików w polskim parlamencie, wpadli w popłoch nie wiedząc jak zareagować na te słowa. O niepokoju w obozie rządzącym doniósł m.in. "Wprost". Do tych podejrzeń odniósł się Roman Giertych. Na łamach "Wirtualnej Polski" skomentował sprawę przypisywania przez Kaczyńskiego wypowiedzi Franciszka jako złowrogiej obecności stryja Giertycha Wojciecha w Watykanie. Ksiądz Giertych jest dominikaninem, Teologiem Domu Papieskiego i członkiem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jego bratanek uważa, że przez obecność w Watykanie ksiądz ma "antypisowski wpływ" na Franciszka. W prześmiewczym tekście Giertych pisze o wuju jako tym, który będzie odbudowywał w Polsce Inkwizycję i co powinno podobać się prezesowi. Następnie działaniem familii Giertychów byłoby ogłoszenie przez papieża na podstawie dokumentu Dagome Iudex (oddawała Polskę w papieskie lenno za czasów Mieszka I) odwołania zarówno Prezydenta Dudy jak i premier Szydło. Prawnik jest ciekawy jakie byłyby miny ultrakatolickich członków PiS-u i ich prezesa, gdy bulla papieska zostanie odczytana w polskich Kościołach.
franciszekGdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu FranciszkuCzytaj dalej
Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki politykówJakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki politykówCzytaj dalej
Żródło: wprost.pl, wp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News