Popek wplątany w ogromny przekręt! Chodzi o górę pieniędzy, tysiące oszukanych

Popek wplątany w ogromny przekręt! Chodzi o górę pieniędzy, tysiące oszukanych

Popek należy obecnie do czołówki najpopularniejszych raperów w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce się podpiąć pod fenomen gwiazdora. Niestety niektórzy chcą wykorzystać wierność fanów Popka do niecnych celów.

Popek poprzez swoją niezmiernie popularną muzykę i charakterystyczny sposób bycia trafił do pierwszej ligi polskich gwiazd. W dobie internetu, nie brakuje osób, które chętnie wykorzystują takie okazje do przeprowadzenia oszustw i bezwzględnie żerują na fanach gwiazd.

Popek wykorzystany w oszustwie?

Fejkowe konta znanych ludzi na Facebooku nie są niczym nowym. Najczęściej są one tworzone w celach humorystycznych, bądź do późniejszego odsprzedania dużej ilości lajków i zarobieniu na nich. Pojawiają się również fanpejdże, które mają na celu np. wyłudzić dane użytkowników poprzez nieprawdziwe konkursy. Takim fanpejdżem jest profil "Monster-Popek", który ogłosił dzisiaj wielki urodzinowy konkurs. - Witam Albańczyków! Z okazji moich urodzin ogłaszam KONKURS. Do wygrania jest pełen plecak hajsu 50.000PLN. Może komuś się lepiej przydadzą ram pam pam! Do zwycięzcy przyjadę sam z plecakiem i autografem! sto lat dla króla! ajee Jak wziąć udział w konkursie? Polub ten post oraz moją stronę. Udostępnij i podaj dalej. Napisz w komentarzu popek. Ogłoszenie wyników nastąpi niebawem - można przeczytać na fejkowym profilu.  Problem w tym, że Popek nie ma nic wspólnego z tym profilem. - Uważajcie na fejkowe konta z konkursami to oszustwo - taka informacja widnieje na prawdziwym koncie rapera "Popek Monster".

Tysiące ludzi dało się nabrać

Niepokój budzi odzew społeczności, która zdecydowała się zgłosić do nieprawdziwego konkursu. Pod postem można znaleźć niemalże 10 tysięcy publicznych komentarzy. W gronie oszukanych znalazło się również 9200 osób, które udostępniły post. Na nieprawdziwym profilu pojawiło się już rozstrzygnięcie konkursu. "Zwycięzcy" mają za zadanie kliknąć w podany na stronie link i ściągnąć domniemaną listę rzeczy niezbędnych do odebrania nagrody. Oczywiście jest to kolejny etap oszustwa i pod żadnym pozorem nie należy klikać w tego typu rzeczy. Popek facebook.com/popekmonster
ZOBACZ TAKŻE
  1. Fani M jak Miłość w żałobie. Nagła śmierć uwielbianej bohaterki wstrząsnęła widzami 
  2. Marta Kaczyńska ofiarą przestępców! Młoda matka przeżyła chwile grozy 
  3. Ujawniono tajne nagrania z przygotowań do ślubu Meghan Markle. Księżna oniemiała
Następny artykuł