Rozkład partii Palikota trwa. 30 mazowieckich liderów Twojego Ruchu postanowiło odejść z ugrupowania rozpadającego się w atmosferze skandalu. Nie wszyscy jednak decydują się na rozwód z Palikotem. W szeregach formacji pozostaje na przykład Barbara Nowacka, która opublikowała na Facebooku oświadczenie. Oto jego treść:

„Nie zostawiam Twojego Ruchu

Tym wszystkim, którzy namawiają mnie do pozostawienia Twojego Ruchu i Janusza Palikota w trakcie kampanii wyborczej i proponują zmianę bandery i bunt na pokładzie odpowiadam:

Pozostanę wierna swoim zasadom i nie opuszczę Ludzi Twojego Ruchu w trudnych chwilach. Nie jestem w polityce dla koniunktury, dla zysku.

Nie zdradza się przyjaciół. Nie pozostawia się spraw niedokończonych. Wierzę, że start Janusza Palikota pozwoli zweryfikować ideę Twojego Ruchu w wyborczym starciu i zamierzam go w tym wesprzeć. Wierzę w sukces naszej wspólnej sprawy, którą jest Polska postępowa, europejska, przyjazna wszystkim obywatelkom i obywatelom.

Wszelkie zmiany wyboru postaw polityka muszą mieć swoją podstawę w woli Wyborców, których reprezentuje lub którym chce dać odpór. Woli Polek i Polaków, którzy dają lub odbierają mandat do mówienia w ich imieniu. Jeśli dadzą oni sygnał do zmiany, to go uszanuję, ale nie zostawię Palikota w potrzebie dlatego tylko, aby zabiegać o własny awans lub z mody na poniewieranie realnym dorobkiem Ludzi Twojego Ruchu.

Pozostanę wierna swoim zasadom i dochowam lojalności ludziom, z którymi tworzę to środowisko.

Nie będę zabiegać o tanią popularność i nie ulegnę pokusie koniunkturalnych zmian. To wyborcy w maju określą naszą dalszą drogę, a nie ludzie słabej wiary lub zwątpienia.”

30 mazowieckich liderów Twojego Ruchu ma jednak inne zdanie na temat dalszej współpracy z Januszem Palikotem. W sieci pojawiło się również ich oświadczenie:

ciszek

 

fot. Facebook/Barbara Nowacka

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.