Reklama
Ponad 30 mazowieckich liderów opuszcza partię Palikota. Nowacka zostaje
Reklama

Ponad 30 mazowieckich liderów opuszcza partię Palikota. Nowacka zostaje

Rozkład partii Palikota trwa. 30 mazowieckich liderów Twojego Ruchu postanowiło odejść z ugrupowania rozpadającego się w atmosferze skandalu. Nie wszyscy jednak decydują się na rozwód z Palikotem. W szeregach formacji pozostaje na przykład Barbara Nowacka, która opublikowała na Facebooku oświadczenie. Oto jego treść:

Reklama

"Nie zostawiam Twojego Ruchu Tym wszystkim, którzy namawiają mnie do pozostawienia Twojego Ruchu i Janusza Palikota w trakcie kampanii wyborczej i proponują zmianę bandery i bunt na pokładzie odpowiadam: Pozostanę wierna swoim zasadom i nie opuszczę Ludzi Twojego Ruchu w trudnych chwilach. Nie jestem w polityce dla koniunktury, dla zysku.

Nie zdradza się przyjaciół. Nie pozostawia się spraw niedokończonych. Wierzę, że start Janusza Palikota pozwoli zweryfikować ideę Twojego Ruchu w wyborczym starciu i zamierzam go w tym wesprzeć. Wierzę w sukces naszej wspólnej sprawy, którą jest Polska postępowa, europejska, przyjazna wszystkim obywatelkom i obywatelom. Wszelkie zmiany wyboru postaw polityka muszą mieć swoją podstawę w woli Wyborców, których reprezentuje lub którym chce dać odpór. Woli Polek i Polaków, którzy dają lub odbierają mandat do mówienia w ich imieniu. Jeśli dadzą oni sygnał do zmiany, to go uszanuję, ale nie zostawię Palikota w potrzebie dlatego tylko, aby zabiegać o własny awans lub z mody na poniewieranie realnym dorobkiem Ludzi Twojego Ruchu. Pozostanę wierna swoim zasadom i dochowam lojalności ludziom, z którymi tworzę to środowisko. Nie będę zabiegać o tanią popularność i nie ulegnę pokusie koniunkturalnych zmian. To wyborcy w maju określą naszą dalszą drogę, a nie ludzie słabej wiary lub zwątpienia." 30 mazowieckich liderów Twojego Ruchu ma jednak inne zdanie na temat dalszej współpracy z Januszem Palikotem. W sieci pojawiło się również ich oświadczenie: ciszek  

fot. Facebook/Barbara Nowacka

Reklama
Następny artykuł

Czy oglądasz Taniec z gwiazdami?