Pomysły na majówkę 2019. Jak spędzić długi weekend majowy - z dziećmi czy we dwoje?

Pomysły na majówkę 2019. Jak spędzić długi weekend majowy - z dziećmi czy we dwoje? Źródło: pixabay.com/Pitsch

Pomysł na majówkę. Jak zaplanować dni wolne, żeby spędzić je w kreatywny sposób i nie siedzieć przez cały weekend majowy przed telewizorem? Miejmy nadzieję, że pogoda będzie dla nas łaskawa i po obecnym ochłodzeniu znów zawita do Polski wiosna. Kiedy wziąć wolne, żeby mieć jak najdłuższy weekend? Pomysły na spędzenie czasu we dwoje lub całą rodziną.

Pomysł na majówkę - gdzie ją spędzić w Polsce? Opcji mamy sporo - góry, morze, Mazury, jednak to przecież nie jedyne piękne miejsca na terenie naszego kraju. Przedstawimy dzisiaj niestandardowe pomysły, które nie są tak oklepane. Przecież nie chcecie spędzić połowy majówki, stojąc w korkach na Zakopiance, czy autostradzie do Gdańska. 

Wolne dni w maju 2019

1 maja 2019 roku, czyli Dzień Pracy wypada w środę, natomiast 3 maja - Święto Konstytucji to piątek. Biorąc wolne tylko w drugi dzień miesiąca, możemy mieć łącznie pięć dni wolnego. Jednak tydzień wcześniej, 21 kwietnia, była Wielkanoc, a w związku z nim wolny Poniedziałek Wielkanocny. Przy urlopie od 23 kwietnia do końca miesiąca plus 2 maja, mielibyśmy naprawdę długi "weekend". Dwa tygodnie wolnego, z którego urlop by wynosił tylko siedem dni. Brzmi kusząco, prawda? 

Problem możemy napotkać ze strony pracodawcy, który nie będzie chciał wypuścić wszystkich swoich pracowników na wczasy w tym samym czasie. Więc kto pierwszy, ten lepszy. 

Pomysł na majówkę 2019 w Polsce - we dwoje i z dzieckiem

Jeszcze przed Wielkanocą wielu Polaków myśli i planuje swoją majówkę. Niektóre miejsca są na tyle oklepane, że zdecydowanie warto się tam wybrać w innym terminie, jeśli chcemy odpocząć i nie napotkać tłumów ludzi.

Jednym z niedocenianych miejsc jest Szlak Orlich Gniazd, który rozciąga się pomiędzy Krakowem a Częstochową. Możecie się tam wybrać zarówno we dwoje, jak i całą rodziną, jednak to zdecydowanie wycieczka dla aktywnych. Zwiedzanie zamków nie każdego fascynuje, jednak warto zobaczyć pozostałości architektury pozostawionej przez przodków. Średniowieczne warownie nie są tam jedynymi ciekawymi miejscami - jaskinie, czy Maczugę Herkulesa też warto zobaczyć.

Innym miejsce wartym odwiedzenia jest Roztocze. Szlak Szumów, wielokilometrowe szlaki turystyczne nie pozwolą wam się nudzić. Zdecydowanie jest to rozrywka dla osób lubiących piesze wędrówki i doceniających naturę. Kolejnym nieodkrytym regionem Polski są Kaszuby oraz Kociewie. Folklor połączony z malowniczym krajobrazem, czego chcieć więcej?

Jeśli wolicie miasto od wsi, Warszawa, Poznań, czy Łódź na pewno będą świecić pustkami, więc majówka to dobry czas na ich zwiedzanie. Jedyne, na co musicie się przygotować to rezygnacja z wizyt w muzeach, które na pewno będą zamknięte w tym czasie. To raczej okres spacerów i szukania rozrywek na świeżym powietrzu.

Kolejnym pomysłem jest wycieczka rowerowa za miasto i zorganizowanie pikniku. Koniecznym warunkiem powodzenia tego planu jest pogoda, to ona ma największe znaczenie. Jest to opcja dla tych, którzy majówkę chcą spędzić niskim kosztem, jednak nie zamierzają zostać w domu. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od kiedy sezon rowerowy 2019? Czas przygotowywać jednoślad!
  2. Czy wymiana opon jest obowiązkowa? Kiedy to zrobić?
  3. Jakie kwiaty sadzić na wiosnę? Pierwsze prace w ogrodzie już się zaczynają
  4. Jak poradzić sobie z wiosennymi alergiami? Przedstawiamy kalendarz alergika
  5. Jak zacząć przygodę z bieganiem? Koniecznie przeczytaj!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News