Rząd Prawa i Sprawiedliwości zaliczył kolejną kompromitację. Choć zasłania się pomyłką, bezczelnie okrada emerytów. Najstarsi Polacy są zawiedzeni brakiem pokrycia w rzeczywistości obietnic władz.

Powrót do starego wieku emerytalnego był jedną z czołowych obietnic Prawa i Sprawiedliwości. Sztandarowy projekt pomyślnie przeszedł przez obie izby parlamentu i w pełni obowiązuje. Niestety dla emerytów ich sytuacja znacząco się pogorszyła.

ZOBACZ TAKŻE: Oto dramatyczny efekt obniżonego wieku emerytalnego. Można już „skakać przez okno”

Jak zapowiadano i co było raczej logiczne, w wyniku obniżenia wieku emerytalnego obniżyły się także świadczenia. Nikt nie podejrzewał jednak, że zmaleją tak znacząco. Choć wielu popierało teorię o pomyłce, nie ma o nie mowy.

Rząd okradł emerytów

Przewidywania opozycji i ekspertów potwierdziły się, a jedynymi ofiarami ich prawdziwości są emeryci. Jak wynika z przeprowadzonych obliczeń kobiety, które miały dostawać średnio 1786 złotych i mężczyźni, którzy otrzymywać mieli średnio 3117 złotych, dostają w rzeczywistości nawet o kilkaset złotych mniej.

ZOBACZ TAKŻE: Polscy emeryci przerażeni. Urzędnicy zaczną ZABIERAĆ im pieniądze

Choć średnia emerytura różni się w zależności od miasta i regionu, jest ona zwykle dużo niższa, niż zapowiadano. Okazuje się, że średnio kobiety otrzymują o 172 złote mniej, niż powinny, to znaczy 1614 zł, a mężczyźni o aż 417 złote i na ich konto co miesiąc wpływa 2700 zł.

źródło: finanse.wp.pl

Tak żyje bajecznie bogaty książę Brunei [ZDJĘCIA]

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

...

Zobacz również