Pomoc lekarska w dobie wirusa
Pixabay.com fernandozhiminaicela
Irmina Jach - 20 Listopada 2020

Jak oceniacie pomoc lekarską dla osób, które chorują na choroby inne niż COVID-19?

Pomoc lekarska, zdaniem wielu Polaków, jest obecnie niemal niemożliwa do uzyskania. Pracownicy sektora medycznego są skoncentrowani na przeciwdziałaniu rozwojowi pandemii oraz leczeniu pacjentów chorych na COVID-19. Niestety, może to oznaczać, że chorzy cierpiący na dolegliwości przewlekłe mogą napotykać problemy w uzyskaniu porady. Jak oceniacie pomoc lekarską dla osób, które chorują na inne choroby niż COVID-19?

Pomoc lekarska w dobie pandemii jest znacznie ograniczona. Lekarze coraz chętniej decydują się na diagnozowanie pacjentów za pomocą teleporad. Specjaliści uważają, że w wielu przypadkach rozmowa przez telefon lub komunikator internetowy jest wystarczająca, by pomóc choremu, bez potrzeby narażania go na ryzyko zarażenia koronawirusem. Nie wszyscy pacjenci są usatysfakcjonowani taką formą kontaktu.

Urzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złUrzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złCzytaj dalej

Pomoc lekarska powinna być dostępna w takiej formie, jak przed pandemią?

Teleporady mają na celu usprawnienie działania polskiej służby zdrowia poprzez ograniczenie wizyt pacjentów w przychodniach zdrowia. Jak wiadomo, liczne zgromadzenia sprzyjają szybkiej i szerokiej transmisji niebezpiecznego patogenu. Kontakt z lekarzem za pomocą telefonu lub komunikatora internetowego wydaje się być znacznie bezpieczniejszy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Z teleporady może skorzystać także każdy, kto potrzebuje pilnej konsultacji z lekarzem w związku z podejrzeniem u siebie zakażenie koronawirusem. Jest ona dostępna przez całą na dobę, również w soboty, niedzielę oraz dni świąteczne. Specjaliści przyjmują oczywiście nieco krócej.

- W dni robocze w godzinach 8:00-18:00 powinieneś w pierwszej kolejności spróbować skontaktować się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Jeśli jednak nie będzie to możliwe, możesz również skorzystać z teleporady. Jeśli podejrzewasz zakażenie koronawirusem, nie idź do przychodni ani na SOR. Możesz zakazić innych - apelował polski rząd.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia, niebezpieczeństwo jest ogromne. Dotyczy ponad 8 mln Polaków
  2. Minister Edukacji właśnie przekazał, wszystko stanie się już wkrótce. Uczniów i nauczycieli czekają wielkie zmiany
  3. Nie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły Polskę

Wiele osób uważa, że elektroniczny kontakt z lekarzami nie spełnia swoich założeń i specjaliści powinni jak najszybciej wrócić do swoich gabinetów. Zgadzacie się z tym? Jak oceniacie pomoc lekarską dla osób, które chorują na inne choroby niż COVID-19?

Zobacz także:

  1. Profesor Lew-Starowicz w żałobie. Przeżywa ogromną stratę
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  4. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
  5. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
  6. W kilka chwil zrobisz obłędne domowe rogaliki. Nie ma lepszego przepisu
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News