Pomnik księdza Jankowskiego w Gdańsku obalony nocą!

Pomnik księdza Jankowskiego w Gdańsku obalony nocą! Źródło: Facebook

Pomnik Jankowskiego został obalony! Informację o usunięcia gdańskiego pomnika podał na Twitterze dziennikarz Tomasz Sekielski. Wizerunek oskarżonego o pedofilię prałata na dobre zniknął z pomorskiego miasta. 

Pomnik Jankowskiego obalony

Pomnik Jankowskiego budził olbrzymie kontrowersje. Kontrowersyjny prałat, wcześniej uznawany za legendę walki sił opozycyjnych z komunistycznym reżimem, został słusznie oskarżony o pedofilię. To wywołało falę oburzenia mieszkańców Gdańska, którzy nie życzyli sobie oglądania pomnika pedofila w swoim mieście. Jeszcze zanim został obalony, był oblewany farbą. 

Pomnik Jankowskiego znajdował się przy ulicy Stolarskiej w Gdańsku. Został usunięty pod odsłoną nocy, a fotografie z wydarzenia opublikował na Twitterze Tomasz Sekielski. Dookoła szyi uwiecznionego na pomniku prałata zawiązano białą komżę, zaś w jego dłoń wsunięto dziecięce majtki, które miały być symbolem pedofilskich zbrodni duchownego. 

Gdańszczanie zdecydowali się na usunięcie pomnika z ulicy Stolarskiej po tym jak w Dużym Formacie, czyli Gazecie Wyborczej, opublikowano artykuł opisujący pedofilskie upodobania Henryka Jankowskiego. "Legendarny" kapelan Solidarności i wieloletni proboszcz parafii św. Brygidy w Gdańsku miał seksualnie napastować nieletnich. 

Pomnik Jankowskiego przewrócony

Na zdjęciach udostępnionych przez Tomasza Sekielskiego widzimy trzech mężczyzn, którzy skutecznie pozbywają się pomnika Henryka Jankowskiego. Mimo przewrócenia, rzeźba nie została zdewastowana, ponieważ ułożono ją na oponach. 

Los rzeźby był niemalże przesądzony. Oburzeni gdańszczanie oblali go już farbą oraz organizowali protesty domagając się usunięcia wizerunku pedofila z ulicy Stolarskiej. 

Świadkiem całego zdarzenia był Tomasz Sekielski, który stworzył film opowiadający o pedofilii w Kościele. Możemy więc śmiało założyć, że nie znalazł się tam przypadkowo. 

Poniżej publikujemy fotografie, które zamieścił na Twitterze dziennikarz Tomasz Sekielski. Informacja o obaleniu pomnika kapelana Solidarności została bardzo pozytywnie przyjęta przez internautów, którzy obserwują profil Sekielskiego. 

 

 

Następny artykuł