Do doniczki wypełnionej ziemią włożył 4 plastry pomidora. Po 10 dniach przecierał oczy ze zdumienia

Do doniczki wypełnionej ziemią włożył 4 plastry pomidora. Po 10 dniach przecierał oczy ze zdumienia Źródło: youtube/The Wannabe Homesteader/

Położył pokrojone w plastry pomidory w doniczce wypełnionej ziemią. Gdy minęło zaledwie 10 dni, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Efekt przerósł jego najśmielsze oczekiwania.

Pomidory to jedno z popularniejszych warzyw, po które wiele osób chętnie sięga. Świetnie sprawdzają się nie tylko na zimno, np. na kanapce, ale również w daniach obiadowych. O ile są niebywale pyszne i zdrowe, o tyle ich cena niekiedy potrafi zwalić z nóg. A do tego często pokryte są chemikaliami i sztucznie wyhodowane. Oto jak temu zaradzić. 

Włożył do doniczki pomidory. Po 10 dniach przecierał oczy ze zdumienia 

Pewien mężczyzna postanowił nagrać poradnik, jak w szybki i łatwy sposób wyhodować swoje własne pomidory, a krótkim filmikiem podzielił się w serwisie YouTube. Swoje prace zaczął od wypełnienia dość sporej doniczki ziemią, mniej więcej do połowy. 

Kolejnym krokiem było przekrojenie pomidora na grube plastry i ostrożne ułożenie ich w doniczce. Skupienie odgrywa tutaj istotną rolę, chodzi bowiem o to, by z przygotowanych plastrów nie wypadły ziarna. To właśnie one sprawią, że roślina ma szansę wyrosnąć, choć pielęgnacja jest niemniej ważna. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdy, zachowując odstępy, ułożył już plastry, dokładnie przysypał je ziemią, tak aby dostawało się do nich światło. Warto zaznaczyć, że powinna to być ziemia odpowiednia do uprawy roślin. Wzbogacona o istotne minerały przyspieszy wzrost pomidorów. Teraz pozostało jedynie odstawienie donicy i cierpliwe czekanie na pierwsze efekty. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pana młoda rzuciła za siebie bukiet ślubny. Gdy się odwróciła, stanęło jej serce
2. 27 dzieci trafiło do szpitala, blisko 100 osób jest poszkodowanych. Nowe wiadomości o tragedii na południu Polski

Internauta zaprezentował czego można spodziewać się już po 10 dniach, a rezultaty są naprawdę zdumiewające. Wyraźnie widać kiełki roślin i to co najmniej kilkucentymetrowe. Dzięki tak banalnie prostej metodzie, w zaledwie kilkanaście dni można cieszyć się własnymi, pełnymi smaku pomidorami, które dopełnią każde danie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Podwyżka DOPŁAT do wynagrodzeń pracowników w przyszłym roku. Wyniosą od 900 do 2000 złotych
  2. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Podczas wywiadu ujawniła całą prawdę, wszystkim opadły szczęki
  3. Rodzina jest zrozpaczona, 17-latka odebrała sobie życie w potwornych okolicznościach. Chodziło o miejscowego księdza
  4. Trzy małe córeczki i ich mama nie żyją. Zmarły ogromnie cierpiąc, podano nowe porażające szczegóły tragedii w polskiej miejscowości
  5. Niestety, wydarzyło się najgorsze. Po 80 godzinach męczarni zmarło dziecko, którego walkę o życie obserwowały miliony ludzi

Źródło: youtube

Następny artykuł