Wiele osób popełnia jeden błąd. Przez niego, pomidory nie nadają się już do jedzenia

Wiele osób popełnia jeden błąd. Przez niego, pomidory nie nadają się już do jedzenia Źródło: Pixabay.com MabelAmber

Pomidory są pełne witamin i składników odżywczych, które mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Wystarczy jednak tylko jeden błąd, by pozbawić ich wspaniałych właściwości. Jeśli to robisz, natychmiast przestań.

Pomidory są pełne witamin i minerałów, które wspomagają pracę całego organizmu ludzkiego, a wiele osób nie wyobraża sobie swojego codziennego jadłospisu bez ich obecności. Niestety, jeden błąd może spowodować, że zupełnie stracą swoje wspaniałe właściwości.

Pomidory mają wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych

Pomidory przede wszystkim zawierają likopen czyli organiczny związek chemiczny o działaniu przeciwutleniającym, który opóźnia procesy starzenia w organizmie. Dodatkowo, pomidory działają przeciwmiażdżycowo. Zawarte w nich pektyny obniżają cholesterol, są bardzo bogate w potas, który wspomaga pracę serca oraz witaminę C. Dzięki zawartości błonnika korzystnie działają również na prace układu trawiennego, a ze względu na zawartość bromu, wspomagają również układ nerwowy.

Długo można wymieniać wspaniałe właściwości pomidorów, jednak wiele osób popełnia jeden błąd, który niweluje ich prozdrowotne działanie na organizm. Jeżeli to robisz, natychmiast przestań. Specjaliści przekonują, że to działa na pomidory bardzo niekorzystnie.

Pomidory nie powinny być trzymane w lodówce

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele osób uważa, że przechowywanie żywności w lodówce to najlepsza metoda, by zachować jej świeżość i wyjątkowe właściwości na dłużej. Specjaliści wskazują jednak, że nie wszystkie produkty wymagają przetrzymywania w chłodzie, a niektóre przez takie traktowanie tracą nawet na wartościach odżywczych. Do nich właśnie należą pomidory.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Przełom w walce z COVID-19 w Polsce? Rozpoczęto produkcję najnowszego leku

2. Chłopiec zjadł popularną przekąskę. Zrozpaczeni rodzice ostrzegają

Pomidory, tak samo jak ogórki czy papryka, nie powinny być wkładane do lodówki. Te produkty zdecydowanie wolą temperaturę pokojową, a sztuczny chłód sprawia, że szybciej tracą swoje witaminy i właściwości zdrowotne, stając się bezwartościowym pokarmem. Jeśli więc chcesz uniknąć utraty cennych składników odżywczych, trzymaj pomidory z dala od lodówki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jak niezawodnie mrozić chleb, by pozostał najświeższy? 4 sekretne, nieznane triki zdradził pracownik piekarni
  2. Natalia Siwiec wpadła w poważne kłopoty przez poprawianie urody. Szczere wyznanie miss Euro
  3. Mieszkańcy pogrążyli się w żałobie. Do samego końca walczyła ze śmiertelną chorobą, dotarła do nas informacja o śmierci Magdaleny Szafron
  4. W ostatniej chwili podjęto decyzję o wyborach. Oficjalnie potwierdzono wprowadzenie nakazu w konkretnych regionach Polski
  5. 500 albo 1000 złotych na głowę dla nawet 6,5 miliona osób. Polacy w końcu dowiedzieli się, jak bez wysiłku mogą dostać pieniądze
  6. Ukryta kamera zarejestrowała dziwne zachowanie mężczyzny. Nagrano, co robi z bezpańskim psem

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News