Konferencja w sprawie Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) z Tadeuszem Aziewiczem, posłem na Sejm RP. Nie przenoście nam POLS-y do Warszawy!

W 2015 ponad politycznymi podziałami wywalczyliśmy, by Polska Agencja Kosmiczna miała siedzibę w Gdańsku. Niestety PiS próbuje dziś przenieść Agencję do Warszawy. Najgorsze, że nie radzi też sobie z jej zarządzaniem.

Dzięki POLS-ie w Trójmieście powstał nowy kierunek studiów- Technologie Kosmiczne i Satelitarne, a na portalu Europejskiej Agencji Kosmicznej widnieje już 300 firm zainteresowanych przetargami w obszarze technologii kosmicznych i satelitarnych (w 2012 roku było to zaledwie 50 firm). Polskie firmy otrzymały do tej pory finansowanie w wysokości ok. 42 mln euro. 

Wewnętrzny bałagan w POLS-ie i fatalne zarządzanie pełniącego obowiązki Prezesa hamują rozwój polskiego przemysłu w tym zakresie. Dlatego złożyliśmy także zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pułkownika Suszyńskiego, który nadal pełni obowiązki prezesa POLS-y.

Mamy podejrzenia, że dopuścił się przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego. I to też znalazło się w naszym zawiadomieniu do prokuratury.


źródło: facebook.com

Kosmiczna sonda popełniła samobójstwo - przedtem wykonała NIESAMOWITE zdjęcia!

...

Zobacz również