Dzisiaj internet obeszła informacja, że twórca inicjatywy Nie dla islamizacji Europy spotkała niebywała nieprzyjemność. Policja weszła mu do domu i sprawdziła czy jego działalność nie wypełnia znamion występku z art.  ?Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2?

Internauci piszą już o męczenniku walki o wolność słowa. Dołączam do tego grona, gdyż dziś polubiłem fanpejdż Nie dla Islamizacji Europy. O 1 w nocy zawitała do mnie policja. Mam dokumentację w formie zdjęć z ich akcji. Najpierw podjechali pod dom czołgiem, zapewne po to by mnie przestraszyć. W końcu doskonale wiedzieli, że mogę stać się kolejnym bohaterem i chcieli wywołać u mnie taki strach, bym nie umieścił tego artykułu w internecie. Ale co tam, dla dobra sprawy podzielę się z Wami, drodzy czytelnicy, tą straszną historią.

20140725_015400

 

Po tym jak sforsowali drzwi do domu, w którym mieszka jeszcze 2 lokatorów (oni nie mieli polubionego tego profilu, a spotkały ich nieprzyjemności!)  rzucili się na nasz sprzęt. Na szczęście laptopy moich kolegów nie zostały uszkodzone. Ja nie miałem tego szczęścia. Funkcjonariusze policji, w liczbie 5, obawiali się, iż nagrywam ich moją kamerką HD wbudowaną w laptopa, dlatego ją uszkodzili. Spróbowałem naprawić ją taśmą klejącą, ale obawiam się, że nic z tego. Mało tego, tłustymi paluchami ubrudzili mi ekran.

20140725_014435

Następne ich działania przeszły ludzkie pojęcie. Zjedli noodle, które zamówili sobie moi koledzy, a ponadto wypalili resztę naszych papierosów! To jest skandal! Bezczelne działania policji dotknęły osób niezwiązanych z tematem dyskryminacji muzułmanów!

20140725_013949

Teraz na poważnie. Też jestem przeciwnikiem islamizacji Europy i cieszę się, że są takie profile jak Nie dla Islamizacji Europy. Jednakże to, że twórca inicjatywy promuje się na fakcie, iż odwiedziła go policja jest dosyć śmieszny. Szczególnie, że wszędzie zamieszcza informację, iż jest redaktorem naczelnym innego portalu, z którym sprawa w ogóle nie jest związana. Reklama? No właśnie. Jeśli Pan Kowalski naprawdę dostanie wyrok, będę z nim całym sercem i naturalnie wyrażę swój sprzeciw. Natomiast, promocja własnej osoby i innych swoich biznesów na tym, że odwiedziła go policja, co przecież nie jest niczym dziwnym, jeśli prowadzi się taki profil, jest nie na miejscu. Przecież skoro ktoś potencjalnie narusza prawo, należy go sprawdzić. Skąd policjanci mogli wiedzieć, że to jest jakiś normalny facet? Jeśli ktoś prowadzi profil Nie dla Islamizacji Europy to jest bardzo prawdopodobne, iż ma w domu materiały, których posiadanie wypełni znamiona wykroczenia. Dura lex sed lex, proszę Państwa.

Policja ma dbać o przestrzeganie prawa. Pan Kowalski pisze: czy sprzeciwianie się ekspansji islamu i informowanie społeczeństwa o brutalności ze strony wyznawców tej religii jest nawoływaniem do nienawiści? Otóż, Panie Kowalski, policja nie przyszła do Pana, ZA TO, że publikuje Pan owe treści na profilu (tak, oni widzą co tam jest, bez zabezpieczania nośników), lecz prewencyjnie. Twórca takiego profilu może potencjalnie być kimś dla muzułmanów w Polsce niebezpiecznym. Na przykład, ktoś, kto planuje akty agresji na islamistów w Polsce. To, że Pan nie jest taką osobą to inna sprawa, ale policja musiała to sprawdzić.

LINK DO ARTYKUŁU PANA KOWALSKIEGO – http://parezja.pl/nasz-news-przeszukanie-domu-readaktora-naczelnego-portalu-parezja-pl-ndie-pl/

Zobacz również

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta