Niebywałe! Mężczyzna stanie przed sądem za... polubienie posta na Facebooku

Niebywałe! Mężczyzna stanie przed sądem za... polubienie posta na Facebooku

Do zaskakującej, precedensowej sprawy dotyczącej kary za polubione na Facebooku treści doszło w Szwajcarii. 45-latek z Zurychu stanie przed sądem, ponieważ zgodził się z 8 wpisami krytykującymi stojącego na czele organizacji walczącej o prawa zwierząt Erwina Kesslera, a ten pozwał go o zniesławienie.

Posty, które polubił mężczyzna, oskarżały aktywistę z Vereins gegen Tierfabriken o rasizm i antysemityzm. Większość osób robi takie rzeczy na portalach społecznościowych, więc dziwić może, dlaczego Szwajcar zostanie ukarany.

Kessler pozwał mężczyznę o zniesławienie, tłumacząc, że przez jego kliknięcie obrażający go rzekomo post ukazał się innym osobom, przez co treść się rozeszła. Prokuratura zgodziła się z aktywistą, chcąc ukarania 45-latka. Ten jednak walczy o swoje prawa, twierdząc, że Kessler naprawdę był winny szerzenia poglądów rasistowskich i antysemickich.

Sprawa ta zadziwiła świat prawniczy, ale i internetowy. Jak się okazuje, nie można już czuć się całkowicie bezkarnym na portalach społecznościowych, bo nawet za najdrobniejsze rzeczy może nas spotkać kara. 45-latkowi ze Szwajcarii grozi stosunkowo wysoka grzywna.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News