MON: Polskie wojsko wyrusza na wojnę! "Oczekujemy solidarności, więc jesteśmy solidarni"

MON: Polskie wojsko wyrusza na wojnę! "Oczekujemy solidarności, więc jesteśmy solidarni" Źródło:

Mariusz Błaszczak podjął pierwszą ważną decyzję na stanowisku ministra obrony narodowej. Zgodnie z jego decyzją, polskie wojsko już wkrótce wróci do Iraku.

Były szef resortu spraw wewnętrznych i administracji, który na nowym fotelu zastąpił Antoniego Macierewicza, podjął ważne dla krajowej armii zarządzenie. Poinformował o nim oficjalnie w programie "Gość Wiadomości".

Wojsko wraca do Iraku

- Wojsko Polskie będzie szkoliło siły irackie w ramach NATO. Jeżeli oczekujemy solidarności od naszych partnerów, to wykazujemy również naszą solidarność. Te wspólne ćwiczenia czy udział w misjach to bardzo ważny walor dla Wojska Polskiego - zaznaczył stanowczo Błaszczak. - Armia musi mieć doświadczenie, bo wtedy wzrasta jej wartość - dodał także szef Ministerstwa Obrony Narodowej. ZOBACZ TAKŻE: USA nie odpuszcza Polsce! „Przez was silniejsi są nasi przeciwnicy”

Skrajne reakcje Polaków

Opinia publiczna zastanawia się więc obecnie, czy powrót polskich żołnierzy do Iraku jest dobrym pomysłem, nawet jeśli ostatecznie zmieni się ich rola. Mariusz Błaszczak przekonuje jednak, że zbliżenie ze strukturami NATO przyniesie Polsce wiele korzyści, które mamy zaobserwować już wkrótce. ZOBACZ TAKŻE: Merkel wbiła szpilę Morawieckiemu na konferencji! Szybka odpowiedź premiera
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News