Rok temu urodziły się pierwsze polskie sześcioraczki. Mama pokazała, jak teraz wyglądają, nic słodszego nie zobaczycie

Rok temu urodziły się pierwsze polskie sześcioraczki. Mama pokazała, jak teraz wyglądają, nic słodszego nie zobaczycie Źródło: Instagram.com/szescioraczki_pl_sextuplets

Polskie sześcioraczki urodziły się rok temu w Krakowie. Ich narodziny były pierwszym takim przypadkiem w Polsce. Budzą więc ogromne zainteresowanie ze strony mediów i obserwatorów profilu mamy szkrabów Dziś Filip, Zosia, Tymon, Kaja, Nela i Malwina obchodzą swoje pierwsze urodziny. Mama sześcioraczków opublikowała w social mediach urocze zdjęcie maluszków.

Polskie sześcioraczki przyszły na świat przed rokiem w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Przy tak licznej ciąży konieczne było wykonanie cesarskiego cięcia i pobyt maluchów w inkubatorach. Sześcioraczki opuściły szpital w różnym czasie - rodzice mogli zabrać do domu te dzieci, które osiągnęły odpowiednią wagę. Sześcioraczki były bowiem maluchami w sensie dosłownym - ważyły zaledwie od 890 do 1300 gramów.

Stopniowe wypuszczanie dzieci ze szpitala miało także pomóc w organizacji życia młodych rodziców. Państwo Mazur mają jeszcze trzyletniego synka, Oliwiera. Opieka nad siedmioma maluchami to trudne zadanie. W ułatwieniu rodzicom funkcjonowania pomagał nawet lokalny samorząd. Dziś dzieci są już wesołymi i ślicznymi roczniakami.

Mama polskich sześcioraczków, pani Klaudia Marzec, podzieliła się z internautami słodkim zdjęciem wszystkich swoich pociech. Na fotografii widzimy maluchy, które po raz pierwszy mogą zdmuchnąć świeczki na urodzinowych tortach. Zgodnie ze zwyczajem przed dwoma chłopcami stoją wypieki w kolorze niebieskim, zaś przed czterema dziewczynkami - różowe. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Dokładnie rok temu, o godzinie 10:08, na świecie pojawił się Filip - pierwszy z sześcioraczków. Później co minutę na świat przyszły Zosia, Tymon, Nela, Kaja i... kiedy myślałam, że wszystkie dzieciaki są już w inkubatorach, okazało się, że jest z nami jeszcze Malwina- nasza niespodzianka. Kochane dzieci, życzę Wam zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia! Aby kolejny rok był dla Was równie łaskawy co ten - napisała pod fotografią dumna mama maluchów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Hołownia wysiadał z luksusowego auta, nagle zaczepił go bezdomny. Nikt nie mógł przewidzieć, co wydarzyło się chwilę później

2. Wiemy, kiedy mogą zostać zniesione najbardziej dotkliwe obostrzenia. Wiceminister podała datę
 

Fani wielodzietnej rodziny nie szczędzili komentarzy pełnych ciepłych słów i najlepszych życzeń dla polskich sześcioraczków. 

- Wszystkiego najlepszego! Pamiętam, jak płakałam, kiedy z telewizji dowiedziałam się o ich przyjściu na świat. Pewnie dlatego, że sama mogłam w każdej chwili urodzić. Ale nadal mnie to wzrusza. Dużo, dużo zdrowia i tych cudnych uśmiechów - napisała pod zdjęciem jedna z obserwatorek. 

Słowa fanów rodziny sześcioraczków są całkowicie zgodne z prawdą. Roześmiane maluchy wyglądają uroczo w odświętnych ubrankach. Zapewniamy, że nie zobaczycie dzisiaj nic słodszego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczny wypadek w skateparku. Nie żyje 16-latek
  2. Były prezes PZPN był molestowany przez księdza. Wstrząsające szczegóły, miał tylko 6 lat
  3. Mało kto wie, czym się zajmuje urocza Kasia z "13 posterunku". Kto by pomyślał, że zdecyduje się na podobny krok
  4. Chora kobieta zaparkowała na miejscu dla inwalidy. Wróciła i za wycieraczką znalazła notatkę, treść przechodzi ludzkie pojęcie
  5. Przejeżdżał obok torów kolejowych, nagle zauważył, że coś się rusza. Ciężko uwierzyć, co ludzie zrobili szczeniętom
  6. Postanowiono co dalej ws. możliwości robienia zakupów w każdą niedzielę w Biedronce. Sieć nie przestaje zaskakiwać 

Źródło: Interia/Polsat News

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News