Islamscy terroryści planowali zorganizować zamach na uczestników Światowych Dni Młodzieży. Dzięki międzynarodowej współpracy, polskim służbom udało się go udaremnić.

O planowanym zamachu na Światowe Dni Młodzieży polskie służby dowiedziały się dzięki swoim zagranicznym odpowiednikom, którzy weszli w posiadanie rozmów islamistów przy pomocy najnowocześniejszego systemu podsłuchującego.

Według doniesień zagranicznych służb, islamiści planowali pod koniec imprezy wjechać w tłum setek tysięcy pielgrzymów – wracających z końcowych uroczystości -opancerzonymi terenówkami z uzbrojonymi po zęby terrorystami wewnątrz.

Skutki zamachu byłyby katastrofalne i trudne do oszacowania. Najgorzej, gdyby przypuścili atak na zakończenie uroczystości. Wtedy spada czujność służb i to najlepszy moment na śmiertelny rajd – powiedział informator „Faktu”.

Gazeta zwróciła się z pytaniem do ministerstwa spraw wewnętrznych o wiarygodność pozyskanych przez siebie informacji, jednak uzyskała lakoniczną odpowiedź, która ani ich nie potwierdza, ani nie zaprzecza.

 – Służby podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji stale monitorują poziom zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego państwa, w tym w kontekście zagrożeń terrorystycznych – odpowiedziało ministerstwo gazecie.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Polsce w dniach od 26 do 30 lipca. Szacuje się, że weźmie w nich udział ok. 2 miliony osób z całego świata.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: fakt

...

Zobacz również

Zobacz również