Tomasz Zimoch, jeden z najpopularniejszych polskich komentatorów sportowych, został zawieszony przez władzę Polskiego Radia za „używanie sformułowań naruszających dobre imię nadawcy”. Tuż przed zawieszeniem Zimoch kilkakrotnie skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości. 

Tomasz Zimoch (na swoim koncie ma aplikację i zdany egzamin sędziowski) skrytykował niedawno czołowych polityków władzy za nazywanie sędziów Sądu Najwyższego „grupą kolesi”.

– Nie wolno obrażać instytucji prawa. Sąd Najwyższy nie jest grupą kolesiów. Nie należy niszczyć jego znaczenia i autorytetu. Sędzia to niezwykły zawód. Trudny. A ponieważ skończyłem aplikację i zdałem egzamin sędziowski, solidaryzuję się z tymi, którzy ten zawód wykonują – napisał Zimoch na jednym z portali społecznościowych.

Niedługo potem Zimoch w wywiadzie dla Gazety Prawnej stwierdził, że obecny prezes Trybunału Konstytucyjnego za dwadzieścia lat będzie uważany za „bohatera narodowego”. Podzielił się także obawami, że jeśli aktualna sytuacja polityczna w Polsce tj. walka rządu z instytucjami sądowniczymi, utrzyma się przez dłuższy czas to Naród „a nic będzie miał autorytety, sądy, instytucje państwowe”

 – Zobaczy pani, że za kilkanaście lat Andrzej Rzepliński będzie bohaterem narodowym – powiedział Zimoch w rozmowie z Gazetą Prawną.

Zimoch skrytykował również zmiany kadrowe przeprowadzone przez obecny obóz władzy oraz jeden z wywiadów z prezesem PiS, który określił jako „polityczną propagandę”.

Jak się okazuje, po całej krytyce działań obecnego obozu władzy przez Zimocha, władze Polskiego Radia wybrane i podległe rządowi PiS, postanowiły zawiesić jednego z najsłynniejszych polskich komentatorów.

 – Nadawca stwierdził, że wypowiedzi Tomasza Zimocha „są bardzo krzywdzące, grające na skrajnych emocjach, nie mają żadnego odbicia w rzeczywistości, co gorzej angażują Polskie Radio w polityczny spór”, ponadto są mocno jednostronne i nieobiektywne, niegodne dziennikarza i naruszają etykę zawodową – czytamy na portalu wirtualne media, który cytuje oświadczenie kierownictwa Polskiego Radia.

Decyzję władz Polskiego Radia skomentował sam zainteresowany.

fot. facebook
fot. facebook

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: gazeta prawna / wirtualne media

...

Zobacz również