Polskie Radio jest w ogromnej żałobie. Nie żyje prawdziwa legenda, był jednym z najdłużej pracujących ludzi w rozgłośni radiowej. To ogromna i nieodżałowana strata dla całej Polski. Będzie nam go niewyobrażalnie brakować. 

Polskie Radio od początku swojego istnienia skupia wokół siebie osoby utalentowane, które w swojej karierze wiele wniosły do świata kultury i dziennikarstwa. To instytucja, która kształtowała wielkich redaktorów i radiowców, a audycje prowadziły tam prawdziwe autorytety w swoich dziedzinach.

Niestety, jak to w życiu bywa, wszyscy kiedyś musimy umrzeć. Pozostaje po nas pamięć i dokonania. Ten człowiek mógł się pochwalić wieloma rzeczami, był nauczycielem dla wielu przyszłych dziennikarzy, a jego pasja była tak wielka, że wywarła wielki wpływ na kształt dzisiejszych radio rozgłośni.

Mowa o prawdziwej legendzie Polskiego Radia, Janie Zagozdzie. Urodził się 3 maja 1930 roku. Pan Jan całe szczęście przeżył wojnę. Chociaż był absolwentem Politechniki Warszawskiej, to od zawsze interesował się radiem i sprzętem, jaki tam występuje. Już od 1953 roku zaczął współpracę w tej rozgłośni. Najpierw odbył tam praktyki studenckie, a potem podpisał umowę i już na zawsze związał się z Polskim Radiem.

Inżynierem obiektu był do 1975 roku. Wtedy to dostał szanse i mógł zabłysnąć. Przez całą swoją karierę prowadził szereg różnych programów związanych z muzyką. Był bardzo znany z audycji, która promowała szlagiery międzywojenne i inne utwory z tamtych lat. Potem zasłynął w znanym duecie z Danutą Żelechowską. Wspólnie od 1993 roku prowadzili audycję pod tytułem „Mijają lata, zostają piosenki”.

Polskie Radio – został wyróżniony wieloma odznaczeniami

Przed śmiercią dziennikarki wspólnie prowadzili audycję „Słodkie radio retro” oraz „Wspomnienia pisane dźwiękiem”, które były hitami Polskiego Radia. Za te wszystkie dokonania został wielokrotnie odznaczony. W 2004 r.  nagrodzono go Złotymi Liśćmi Retro, które dostał podczas Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.

DALSZA CZEŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy uwielbiali ich bez granic. Pożegnaliśmy ich w 2018 roku

W 2005 r. ich pracodawcy, czyli Polskie Radio wyróżniło go statuetką Złotego Mikrofonu, natomiast w 2006 r. otrzymał nagrodę specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2016 r. dostał już państwowe wyróżnienie, przyznano mu przyznano srebrny medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

Dziennikarz związany był z Polskim Radiem przez 65 lat. Zmarł z przyczyn naturalnych w wieku 88 lat. Będzie zapamiętany przez wielu dziennikarzy oraz słuchaczy przez długi czas, a jego zasługi dla radia są nieocenione. Niech spoczywa w pokoju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziennikarz TVN nie poddawał się do końca. Jego śmierć zdruzgotała wszystkich
  2. Przerażony Stan Borys przeżył ciężkie chwile. „Ważne, że żyjemy”
  3. Księżna Kate rozstała się z Williamem. Brytyjski dwór chciał to przemilczeć
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. ZNAKI ZODIAKU, które są największymi leniuchami. Kochają spać

Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2018 roku