Seks w dojrzałym wieku wcale nie musi być nudny. Wiedzą o tym osoby, które prowadzą aktywne życie seksualne nawet po 80-tce i nadal czerpią z niego wiele satysfakcji. 

Podczas badania p zapytano kobiety, kiedy czerpały największą przyjemność z seksu i na jakim etapie życia czuły się najbardziej seksowne. Większość z nich podała 35. rok życia.

Życie erotyczne zaczyna się po 30-stce

Po przekroczeniu trzydziestki kobieta znajduje się bowiem u szczytu swoich seksualnych możliwości. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że jajniki właśnie wtedy zwiększają produkcję testosteronu, męskiego hormonu odpowiadającego za popęd płciowy, który występuje także u kobiet.

– „Napięcie seksualne po 35. roku życia u mężczyzny powoli się obniża, kobieta natomiast w tym wieku znajduje się u szczytu swoich możliwości seksualnych” – przekonuje Renata Grabowska, specjalista seksuologii oraz chorób wewnętrznych.

Seks na starość też jest dobry!

Warto podkreślić, że nasze życie intymne nie kończy się na 40-stce. Wprawdzie sprawność seksualna później maleje, ale to nie oznacza, że całkowicie zanika. Udowodniono, że aż jedna trzecia Polek będących w wieku 80 lat podejmuje stosunek płciowy i nie nudzi się w łóżku ze swoimi partnerami. To dobra wiadomość dla osób, które myślą, że na starość nic dobrego ich już w życiu nie spotka.

BDSM coraz popularniejsze

Co naprawdę ciekawe, coraz większą popularność zyskuje także dość brutalna forma seksu – BDSM. Wbrew pozorom, nie stronią od niego nawet starsze panie. Wszystko to za sprawą kultury masowej, w której wątki BDSM są już na porządku dziennym.

Źródło: kobieta.wp.pl

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

Każdy facet chciałby od niej dostać zastrzyk! Oto najseksowniejsza pielęgniarka świata

...

Zobacz również