Polski duet Rysy zarzuca skopiowanie teledysku amerykańskiemu raperowi Russ. Zdaniem artystów jest to kalka ich klipu, zrobiona z premedytacją. Obecnie przygotowują się do pozwu o plagiat.

Gdy ogląda się oba teledyski faktycznie można odnieść wrażenie, że są łudząco podobne. Oba nagrywane są późnym wieczorem na opuszczonym parkingu, a główną rolę gra zapłakana dziewczyna w samochodzie w towarzystwie mężczyzny.

Frontman polskiego zespołu w wywiadzie powiedział, że jego zdaniem amerykański raper działał z premedytacją. Stwierdził też, że jest to potwarz dla Polski, gdyż jego zdaniem zachowanie Amerykanina świadczy o tym, iż uważa nasz kraj za Trzeci Świat.

Nie ma mowy o tym, że to był przypadek, to ewidentna kradzież. […] Przede wszystkim jesteśmy zszokowani tym, jak złe mniemanie o Polsce muszą mieć twórcy zza oceanu. Może uważają nas za jakiś Trzeci Świat? Myślą, że nie zauważymy kradzieży albo będziemy się cieszyć, że ktoś nas kopiuje? Co oni mieli w głowie? – powiedział członek zespołu Rysy.

Na Facebookowym profilu polskiego duetu, muzycy wezwali przywrócenia sprawiedliwości w komentarzach pod raperskim utworem. Zaskakująca jest różnica w wyświetleniach, film zespołu Rysy ma prawię pół miliona odtworzeń, natomiast klip rusa zobaczyło prawię 4,5 miliona osób. Obecnie Polacy razem z firmą producencką przygotowują się do pozwu o plagiat, żądają odszkodowania od Amerykanina i usunięcia teledysku z sieci.

https://youtu.be/OkgJsxHi6RY

https://youtu.be/IdGIZjVWrzY

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

wk źródło: kultura.gazeta.pl