Dziś nad ranem (20 VI) na autostradzie w pobliżu francuskiego Calais doszło do tragicznego zdarzenia. Przebywający tam uchodźcy skonstruowali na jednej z dróg barykadę z drewnianych bel. Doszło do karambolu, w którym uczestniczył polski samochód.

Przed 4 rano w rejonie Guemps, 15 kilometrów od Calais na autostradzie A16. Trzy samochody zdążyły zahamować, a czwarty – zarejestrowany w Polsce, nie zdążył tego zrobić i uderzył w ciężarówkę. W wyniku zderzenia polski samochód zapalił się – kierowca spłonął żywcem.

Francuskie media powołując się na władze prefektury Pas-de Calais, mówią, że identyfikacja ofiary wypadku na tym etapie śledztwa jest trudna z powodu stanu w jakim znajduje się jej ciało.

Rozpoczęto już dochodzenie. Zatrzymano 9 podejrzanych. Pochodzących z Erytrei migrantów zmierzających do Wielkiej Brytanii. Znajdowali się w jednym z pojazdów w pobliżu miejsca zdarzenia.

Obozowiska uchodźców na wybrzeżu francuskim to spory problem dla lokalnych władz. Szczególnie, kiedy dochodzi do takich sytuacji. Konsekwentnie likwiduje się je, a ich mieszkańców przenosi w głąb Francji. Pomimo tego wciąż powstają nowe.

źródło: tvn24.pl

...

Zobacz również