Dominik Tarczyński, poseł PiS, nie oszczędził Merkel w swojej ostrej wypowiedzi na temat jej rozporządzenia o przyjmowaniu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Śmiałość Polaka zszokowała nie tylko Niemców

Kanclerz Angela Merkel prawdopodobnie już niedługo będzie zmuszona gęsto tłumaczyć się ze swojego rozporządzenia na temat masowego przyjmowania imigrantów z Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Specjalnie powołana komisja w Bundestagu sprawdzi, czy nie złamało ono europejskiego prawa. O sprawie nie bał się mówić głośno również Dominik Tarczyński, poseł PiS.

Polityk nie unikał ostrych słów w trakcie swojego wystąpienia przed Radą Europy. Krytykował nie tylko kanclerz Niemiec, ale także samą Radę, wytykając jej zajmowanie się nie tymi sprawami, co trzeba. – RE wielokrotnie zajmowała się kornikiem drukarzem oraz innymi elementami „zagrażającymi” demokracji w Polsce, a nie zajmowała się tak ważnymi decyzjami, jakie podjęła Angela Merkel i jej rząd, które zaważyły o życiu wielu Europejczyków. Chciałbym, aby przedstawiciele rządu niemieckiego wytłumaczyli, dlaczego złamali prawo niemieckie, europejskie i konstytucję. To jest bardzo ważne ze względu na śmierci, które zostały dokonane przez nielegalnych imigrantów, nazywanych uchodźcami – grzmiał Polak.

Przemowa zrobiła spore wrażenie na zgromadzonych – szczególnie poruszeni byli oczywiście delegaci z Niemiec. Jednak nie tylko oni byli zszokowani śmiałością posła, który podkreślał, że Merkel nie może uniknąć odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące jej decyzji.

Czy Hitler był uzależniony od narkotyków? Zaskakujące fakty o zbrodniczym dyktatorze

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

Zobacz również