Święta tuż-tuż. Przygotowania do tego magicznego okresu są już w pełni. Miliony Polaków robią zapasy spożywcze, kupują ozdoby i prezenty dla najbliższych osób. Jednak nie we wszystkich domach będzie panował bożonarodzeniowy, euforyczny nastrój. Niektórym nawet 6 tys. nie wystarczy na zorganizowanie świąt.

Chociaż mamy XXI wiek, w wielu polskich domach ciągle brakuje produktów pierwszej potrzeby. Dla najuboższych rodzin organizowane są w okresie świątecznym zbiórki pod hasłem „Świąteczna Paczka”. W tym roku dzięki tej akcji do potrzebujących trafi 20 tysięcy pakunków z najpotrzebniejszymi rzeczami. Pomimo tego poseł Platformy Obywatelskiej oświadczył publicznie, że 6 tys. to nie jest wystarczająca kwota na zorganizowanie rodzinnego bożonarodzeniowego spotkania.

ZOBACZ TAKŻE: Dramat mega popularnej polskiej dziennikarki: „Boję się, że nie starczy nam na jedzenie”

 6 tys. nie wystarczy żonie Sławomira Matrisa

Swoim rodzinnym, świątecznym dramatem Sławomir Matris podzielił się z publiką na Twitterze. Poseł Platformy Obywatelskiej został ukarany odebraniem połowy pensji w związku z rozpętaniem awantury w Sejmie. Z 12-stu tys. poselskiej diety zostały mu zaledwie ochłapy w wysokości marnych 6 tys. zł. Ta niesprawiedliwość do tego stopnia dotknęła polityka, że swój wpis na Twitterze skierował bezpośrednio do Joachima Brudzińskiego marszałka Sejmu.

– Joachim. Daj spokój. Przyłożyłeś wielokrotnie rękę do odebrania mi pensji, mimo że nie było regulaminowych podstaw. Znasz moją żonę, choćby dlatego powinna zadrżeć Ci ręka. Nie drgnęła, słowa nic nie zmienią. W te święta mamy połowę pensji. Najlepszego dla całej Twojej Rodziny na Święta – napisał wzburzony Sławomir Matris.

Karać wszystkich, którzy zachowują się jak klan w cyrku

Marszałek Sejmu pozostał nieczuły wobec tragedii, która dotknęła rodzinę Matrisa. Joachim Brudziński odpowiedział na jego żale, również poprzez Twittera. Pretensje polityka poruszyły go do tego stopnia, że umieścił aż dwa wpisy.

– Tak panie pośle, w przyszłości zawsze mam zamiar korzystać z artykułu 175 ust3.4.5 w stosunku do WSZYSTKICH posłów, którzy zachowują się w Sejmie jak klaun w cyrku. Mam nadzieję, że nasza rozmowa będzie dla pana i innych okazją, aby z uwagą przeczytać ten artykuł Regulaminu Sejmu – napisał Brudziński w pierwszym tweecie.

– Sławomirze, daj spokój, ja jak przekroczyłem przed świętami dozwoloną prędkość na drodze, to zapłaciłem mandat za moją oczywistą winę i nie pochlipywałem, nie mieszałem do tego mojej żony, którą znasz, ani Ciebie (chociaż jako poseł stanowisz obowiązujące prawo) :) #chłopakiniepłaczą – dodał marszałek w drugim wpisie.

ZOBACZ TAKŻE: Najbogatszy poseł: Oto jak PiS chce jednolitym podatkiem zamaskować dziurę budżetową

Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również