Nie żyje Wiesław Jaworski. Sprawą byłego starosty żyje cała Polska, a w trakcie przebiegu śledztwa na jaw wyszły nowe szokujące fakty. Morderstwo i brutalność napastnika wzbudziły obrzydzenie wśród prokuratury. Zapadł wyrok w tej sprawie.

Nie żyje Wiesław Jaworski. Mężczyzna podczas spotkania ze swoim przyjacielem, biznesmenem Andrzejem R., został brutalnie zamordowany. Sprawa od kilku miesięcy wzbudza ogromne emocje w mediach i lokalnej społeczności. Właśnie zapadł wyrok. Czemu tak niski?

Zapadł wyrok w sprawie morderstwa Wiesława Jaworskiego. Nie żyje świdnicki polityk

Andrzej R. prowadził życie filantropa. Bogaty i spełniony zawodowo postanowił kupić działkę nad jeziorem. Tam zapraszał swoich przyjaciół i organizował zakrapiane alkoholem imprezy.

Podczas jednej z nich został zamordowany Wiesław Jaworski. Gospodarz domu miał podobno stać się agresywny. Zaproszeni goście pojechali więc do swoich domów. Jaworski zastał w środku.

Nad ranem biznesmen zadzwonił po karetkę, mówiąc, że na jego posesji znajdują się zwłoki przyjaciela. Policji powiedział, że najprawdopodobniej zabił go ktoś z mieszkańców wsi i podrzucił jego ciało na posesję. Zdezorientowany zaczął jednak się plątać w zeznaniach, a policja natychmiast to zauważyła. Andrzej R. trafił do aresztu z zarzutami morderstwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

12 przerażających opuszczonych miejsc. Jakie tajemnice skrywają?

W toku śledztwa powiedział, że mężczyznę bił do utraty przytomności. Miał używać do tego tępego narzędzia. Nie potrafił podać powodu, który nim kierował. Mężczyzna otrzymał wyrok 13 lat pozbawienia wolności. Nie wiadomo, czy w momencie popełniania czynu był poczytalny.

Najbardziej bulwersujący w tej sprawie wydaje się motyw mężczyzny. Okazuje się, że sąd nie zdołał ustalić, co się wydarzyło dokładnie na miejscu zdarzenia. Mężczyźni, przed bulwersującą nocą, zdawali się być w dobrych relacjach. Być może atak na zamordowanego był spowodowany zbyt dużą dawką alkoholu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jackowski zna prawdę o śmierci Leppera? Ujawnił przerażające fakty
  2. Przyczyna śmierci Agnieszki Kotulanki rozrywa serce. Drobny objaw doprowadził do tragedii
  3. Ogromna afera, olbrzymie pieniądze dla PiS! To on chciał ujawnić tajemnicę śmierci Leppera
  4. Nie mam ochoty na swojego faceta. 10 porad co zrobić
  5. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć toksycznych relacji

 

2018 rokiem zabójstw dziennikarzy? Lista zamordowanych SZOKUJE

ŹRÓDŁOfakt.pl

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl