Rzadko się zdarza, że powszechnie znani artyści ryzykują swoje życie w celu pomocy innym. Do takich wyjątków należy lider i założyciel jednego z polskich zespołów. Muzyk niesie tam pomoc Syryjczykom, którzy ucierpieli w wyniku działań wojennych i jak relacjonuje, ich sytuacja jest tragicznie zła. 

Założyciel i lider zespołu Maleo Reggae Rockers, Dariusz Malejonek, wyjechał do owładniętej wojną Syrii jako wolontariusz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu.

Muzyk pomaga głównie ofiarom wojny w Aleppo, o które w ostatnich tygodniach trwały zażarte walki pomiędzy Państwem Islamskim a koalicją państw próbujących zniszczyć tę terrorystyczną organizację.

 – Jesteśmy tu, by pokazać tym ludziom, że nie są sami, ale też, aby pokazać pracę tutejszych salezjanów, którzy w ciągłym zagrożeniu oddają swoje życie i czas dzieciom, młodzieży i uchodźcom – powiedział muzyk w specjalnym spocie.

Jak przekonuje dalej, sytuacja Syryjczyków mieszkających na terenach objętych działaniami wojennymi jest naprawdę tragiczna.

To jest coś niesamowitego jak, patrzy się na te zrujnowane domy i ludzi, którzy naprawdę cierpią, ale zachowują pogodę ducha i moc, które daje im wiara. Ludzie żyją tu bardzo biednie i często nie mają nic – przekonuje.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również