W ubiegły piątek, basista polskiego zespołu Warfist został zatrzymany przez policję za posiadanie dekoracyjnego pasu przyozdobionego pustymi nabojami. Muzyk usłyszał również zarzuty. 

Do aresztowania Wratha, basisty trash metalowego zespołu Warfist, doszło w ubiegły piątek po koncercie w klubie „4 Róże dla Lucienne” w Zielonej Górze. Jeden z uczestników wydarzenia zawiadomił policję o tym, że występujący na koncercie muzyk ma na sobie pas z nabojami.

Przybyła na miejsce policja zatrzymała muzyka i zarekwirowała dekoracyjny pas w celu poddania go specjalistycznej ekspertyzie.

Muzyk usłyszał również zarzuty posiadania niedozwolonych przedmiotów. Jak poinformował rzecznik zielonogórskiej prokuratury Wrath przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze ograniczenia wolności na okres dziesięciu miesięcy w zawieszeniu na dwa lata.

Muzyk wyszedł już z aresztu i za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych wydał oświadczenie w sprawie jego zatrzymania przez policję i postawienia mu zarzutów.

 – […] Co do samego pasa… owszem jest pusty ale wzbudza jakieś wątpliwości dlatego został zabrany na ekspertyzę. Pozostałe jego części oddałem dobrowolnie bez żadnego makabrycznego przeszukania mieszkania (media informowały wcześniej o brutalnym aresztowaniu muzyka i przeszukaniu jego mieszkania – przyp. red.). Co do kary i przyznania się do winy sprawą zajął się już mój adwokat. Czekamy na wyniki ekspertyzy i wtedy dowiem się czegoś więcej – napisał na Facebooku Wrath.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: warfist na fb

Zobacz również