Policja zatrzymała muzyka za dekoracyjny pas z pustymi nabojami

Policja zatrzymała muzyka za dekoracyjny pas z pustymi nabojami Źródło: fot. flickr

W ubiegły piątek, basista polskiego zespołu Warfist został zatrzymany przez policję za posiadanie dekoracyjnego pasu przyozdobionego pustymi nabojami. Muzyk usłyszał również zarzuty. 

Do aresztowania Wratha, basisty trash metalowego zespołu Warfist, doszło w ubiegły piątek po koncercie w klubie "4 Róże dla Lucienne" w Zielonej Górze. Jeden z uczestników wydarzenia zawiadomił policję o tym, że występujący na koncercie muzyk ma na sobie pas z nabojami.

Przybyła na miejsce policja zatrzymała muzyka i zarekwirowała dekoracyjny pas w celu poddania go specjalistycznej ekspertyzie.

Muzyk usłyszał również zarzuty posiadania niedozwolonych przedmiotów. Jak poinformował rzecznik zielonogórskiej prokuratury Wrath przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze ograniczenia wolności na okres dziesięciu miesięcy w zawieszeniu na dwa lata.

Muzyk wyszedł już z aresztu i za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych wydał oświadczenie w sprawie jego zatrzymania przez policję i postawienia mu zarzutów.

 - [...] Co do samego pasa... owszem jest pusty ale wzbudza jakieś wątpliwości dlatego został zabrany na ekspertyzę. Pozostałe jego części oddałem dobrowolnie bez żadnego makabrycznego przeszukania mieszkania (media informowały wcześniej o brutalnym aresztowaniu muzyka i przeszukaniu jego mieszkania - przyp. red.). Co do kary i przyznania się do winy sprawą zajął się już mój adwokat. Czekamy na wyniki ekspertyzy i wtedy dowiem się czegoś więcej - napisał na Facebooku Wrath.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: warfist na fb
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News