Echa czwartkowego zamachu na ludność cywilną w Barcelonie, za który odpowiedzialność wzięło Państwo Islamskie, nie milkną. Politycy i dziennikarze rozpoczęli debatę dotyczącą tego, co jest powodem nasilającej się aktywności terrorystów w Europie. Zdanie na ten temat wyraził także członek polskiego duchowieństwa.

Ks. Henryk Zieliński był gościem „Salonu Dziennikarskiego” na antenie Telewizji Polskiej. Wraz z nim w studio obecni byli Ryszard Makowski, Wojciech Reszczyński i Piotr Skwieciński. W czasie audycji z ust księdza padły słowa uznane przez część społeczeństwa za kontrowersyjne.

– Jednym z powodów ataków jest obrzydzenie niektórymi nurtami subkultury zachodniej, zwłaszcza rozwiązłości. Jeżeli mielibyśmy szukać najbardziej rozwiązłego miasta w Hiszpanii, to ja bym wskazywał na Barcelonę. To jest dodatkowe prowokowanie tych, którzy są radykalnymi muzułmanami – stwierdził.

Zdaniem księdza Barcelona jest najbardziej rozwiązłym miastem w całym Królestwie Hiszpanii, dodając, że nie twierdzi, aby osoby rozwiązłe zasługiwały na śmierć. W retorykę kapłana wpisały się też słowa pozostałych gości. Stan podwyższonej gotowości służb państw Europy Zachodniej nazwali „religijną wojną hybrydową” oraz „III wojną światową z islamem”.

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również