Ksiądz Krzysztof Charamsa dokonał coming outu. W rozmowie z Newsweekiem duchowny przekonuje, że kler w dużej mierze jest homoseksualny, a on sam nie może dłużej się ukrywać.

Ks. Charamsa jest drugim sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej oraz funkcjonariuszem Kongregacji Nauki Wiary (byłej Świętej Inkwizycji). Jak sam przekonuje od 18 lat ukrywał swoją orientację, aczkolwiek postanowił powiedzieć stop i w sobotę oficjalnie ogłosi swoją decyzję w Rzymie. Twierdzi, że odkąd zakochał się w mężczyźnie jest lepszym duchownym, a jego kazania są głębsze i bardziej wartościowe.

Ks. Charamsa w rozmowie z Renatą Kim, która ukaże się w poniedziałkowym Newsweeku przekonuje, że duża część księży jest homoseksualna. Ma to rzutować na postawę kleru w tej kwestii.

– Kler w znacznej mierze jest homoseksualny i niestety paranoicznie homofobiczny, bo sparaliżowany brakiem akceptacji dla własnej orientacji seksualnej. Ale ja na dłuższą metę nie mógłbym już żyć takim podwójnym życiem. Uważam, że ksiądz ma prawo do realizowania swojej ludzkiej miłości – mówi ksiądz w rozmowie z Newsweekiem.

– Ja naprawdę nie chcę niszczyć Kościoła, chcę mu pomóc, a przede wszystkim pomóc ludziom przez niego prześladowanym. Moje wyjście z szafy ma być wezwaniem dla synodu i żądaniem, by Kościół opamiętał się i zaprzestał swojej paranoicznej działalności wobec mniejszości seksualnych – dodaje.

– Kocham nasz naród, naszą ojczyznę, jestem patriotą. Jestem zatroskany o nasz wspólny dom, gdy w parlamencie naszej ojczyzny ktoś może ubliżać osobom homoseksualnym bezkarnie! Gdy ktoś może objeżdżać nasz kraj jak ks. Oko ze swoim teatrem absurdów, demagogii, ideologii i robić to bezkarnie! Gdy ktoś kto zostaje prezydentem tego kraju może sobie pozwalać na insynuacje o strojach mojej grupy społecznej! – mówi.

Tomasz Terlikowski skomentował już temat twierdząc, że ksiądz powinien zostać usunięty ze swoich urzędów. Poniżej film.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Zobacz również