Polski ksiądz oskarża kobiety o gwałty: Narażają mężczyzn na niepotrzebne trudności

Polski ksiądz oskarża kobiety o gwałty: Narażają mężczyzn na niepotrzebne trudności Źródło: pixabay.com

Kościół Katolicki ostro zaatakował kobiety. Polski ksiądz, znany ze swych kontrowersyjnych wypowiedzi, znów szokuje. Zarzucił płci pięknej prowokowanie mężczyzn w kościele i narażanie ich na niepotrzebne trudności. Internautki są oburzone.

Duchowny znany jest polskim mediom właśnie z ciętego języka i kontrowersyjnych komentarzy, które niekoniecznie są na miejscu. Tak było i tym razem, kiedy Głód postanowił zabrać głos w sprawie kobiecych strojów w Kościele. - Niektóre kobiety i dorastające dziewczęta, które przychodzą do kościoła nieskromnie ubrane, odsłaniając goliznę swego ciała, często nie zdają sobie sprawy, że przez to, wielu ludzi nie może skupić się na modlitwie. Uważają, że ich zachowanie jest w porządku - napisał na swoim profilu na Twitterze ksiądz Franciszek Głód. Wpisy o podobnej tematyce pojawiają się na Twitterze ks. Franciszka już od dłuższego czasu. Twierdzi wprost, że to "nieskromny ubiór jest kuszeniem do popełnienia grzechu". Nic nie robi sobie jednak z ogromnej krytyki na swój temat.

Ksiądz ostro o kobietach

Słowa duchownego wywołały oburzenie wśród internautów. Poglądy Franciszka są ich zdaniem "jak ze średniowiecza". Wywoływanie w ofiarach gwałtu poczucia winy i zrzucanie na nich odpowiedzialności jest częstą reakcją na zarzuty wobec księży. Twierdzą oni, że to ofiara jest winna, a nie gwałciciel, który nie może pohamować swoich żądzy.  - Choćby kobieta spacerowała nago przez park o północy, nikt bez jej zgody nie ma prawa jest nawet dotknąć. Historie pt "kuszą ubiorem" są skrajnie idiotyczne i zniechęcają ludzi do KK. Gratuluje księdzu....gratuluję... - podsumowuje wpis księdza zniesmaczony internauta. To tylko jeden z wielu komentarzy na temat słów kontrowersyjnego księdza. Znaleźli się także internauci, którzy postanowili kapłanowi postawić się w znacznie bardziej ostrych słowach. Wszyscy jednak zgodnie uważają, że słowa, które napisał Franciszek Głód, są po prostu niedopuszczalne. Są także zgodni, co do tego, że tego typu komentarze duchownych niszczą wizerunek Kościoła Katolickiego. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gigantyczna tragedia. Nie żyje legendarny aktor "Czterech Pancernych", "Czterdziestolatka", "Niani" i "Hydrozagadki"
  2. Porażająca wizja Jana Pawła II. Polaków czeka katastrofa
  3. Jacek Łągwa był gwiazdą Ich Troje. Roztrwonił majątek, sięgnął dna
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News