Polski kościół idzie na WOJNĘ z Franciszkiem. Nie zgadzają się na...

Polski kościół idzie na WOJNĘ z Franciszkiem. Nie zgadzają się na... Źródło:

Jeszcze niedawno papież Franciszek podkreślał, jak ważne jest wsparcie księży dla rodzin z dziećmi. Można było sądzisz nawet, że niektóre polskie parafie wzięły to sobie do serca. Jeden z polskich kościołów jednak nie ma zamiaru podporządkować się woli papieża i idzie z Franciszkiem na prawdziwą wojnę.

Dotychczas w kościele św. Mikołaja w Gdańsku można było spotkać bardzo dużo rodzin z dziećmi. Niestety ostatnio ogłoszono - wbrew słów papieża o szacunku do rodziny i dzieci - że koniec z tym, a obecność dzieci może odbywać się tylko na bardzo restrykcyjnych zasadach. Dzieci mogą przebywać w zakrystii tylko w czasie jednej mszy w ciągu dnia, nie mogą przekraczać 4 roku życia i nie mogą korzystać z zabawek wydających dźwięki. Pilnować ich mają rodzice, a nie osoba duchowna.

Oburzeni rodzice

Rodzice są oburzeni decyzją proboszcza - czy księżom przeszkadzają dzieci?- pytają. Jak twierdzą, dominikanie z kościoła św. Mikołaja w Gdańsku ograniczyli korzystanie przez dzieci z zakrystii, gdyż stracili kontrolę nad tym, co tam się dzieje. Dziećmi wcześniej zajmował się jeden ze starszych braci, który niestety odszedł. Księża uznali, że ilość zabawek i to wydających dźwięki zakłóca mszę, gdyż słychać je nawet z zakrystii. Z tego powodu wprowadzono zmiany, które jednak nie spodobały się rodzicom. Jak deklarują, mają poczucie, że tak często modlą się o dzieci nienarodzone, a ich dzieci już żyjące są dla kościoła problemem. Stąd też pomysł się wśród nich pomysł, by odejść z tej parafii i znaleźć inną, która ma bardziej przyjazne podejście do rodzin. Tymczasem, Papież Franciszek prezentuje zupełnie inne podejście do dzieci niż dominikanie z parafii św. Mikołaja w Gdańsku. W grudniu zeszłego roku odwiedził parafię San Giuseppe all’Aurelio pod Rzymem. W wygłoszonym wówczas kazaniu mówił o radości chrześcijanina – oraz o dzieciach, które płaczą i ciągle ruszają się w kościele. – Dzieci płaczą, są głośne, nie przestają się ruszać. Jednak naprawdę mnie denerwuje, gdy widzę, że dziecko płacze w kościele, a ktoś mówi, że musi wyjść. W łzach dziecka jest głos Boga: nigdy nie można wyrzucać ich z kościoła – powiedział papież. Źródło: mamaDu
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News