Syn autora jednego z najbardziej popularnych polskich komiksów ujawnił, że trwają prace nad ekranizacją dzieła jego ojca. Serial ma być stworzony z równym rozmachem co „Gra o tron” czy „Wikingowie”. 

Kilka dni temu w polskich mediach pojawiła się – niepotwierdzona wówczas – informacja o tym, że jeden z najpopularniejszych polskich komiksów w stylu fantasy – Thorgal, autorstwa rysownika Grzegorza Rosińskiego i scenarzysty komiksowego Jeana Van Hamme’a. Początkowo mówiono o filmie, jednak syn polskiego rysownika oświadczył, że będzie to serial.

 – Umowę podpisaliśmy na film lub serial, ale Florian Henckel von Donnersmarck („Życie na podsłuchu”) i Pergamon Film skłaniają się zdecydowanie ku serialowi. I w tym kierunku ruszyły prace nad scenariuszem – powiedział w rozmowie z mediami Piotr Rosiński.

Słowa syna Grzegorza Rosińskiego potwierdził w rozmowie z „The Hollywood Reporter” von Donnersmarck, który dodał, że chce by „Thorgal” był konkurencją dla takich seriali jak „gra o tron” czy „Wikingowie”.

Całą sprawę skomentował również autor komiksu, Grzegorz Rosiński, który wyraził nadzieje na bardzo dobry serial.

 – Z tego komiksu można zrobić świetny serial. Pomogę twórcom, jeśli będą mnie potrzebowali, ale jeśli nie będę potrzebny, to należy psy spuścić i przepędzić mnie z planu. Mam alergię na amatorszczyznę i nie chcę mieszać się do pracy zawodowców. Chciałbym tylko, aby twórcy zachowali specyficzny klimat moich komiksów – powiedział Rosiński.

Pojawiły się już nawet pierwsze spekulacje dotyczącego tego kto wcieliłby się w główną rolę. Rosińscy widzą w niej Ansona Mounta, znanego z takich produkcji jak „Hell on Wheels”, „Non stop” czy „Pan Idealny”.

ck6pkc4f

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.