Polski komiks będzie miał swoją ekranizację w stylu "Gry o tron" i "Wikingów"

Polski komiks będzie miał swoją ekranizację w stylu "Gry o tron" i "Wikingów"

Syn autora jednego z najbardziej popularnych polskich komiksów ujawnił, że trwają prace nad ekranizacją dzieła jego ojca. Serial ma być stworzony z równym rozmachem co "Gra o tron" czy "Wikingowie". 

Kilka dni temu w polskich mediach pojawiła się - niepotwierdzona wówczas - informacja o tym, że jeden z najpopularniejszych polskich komiksów w stylu fantasy - Thorgal, autorstwa rysownika Grzegorza Rosińskiego i scenarzysty komiksowego Jeana Van Hamme'a. Początkowo mówiono o filmie, jednak syn polskiego rysownika oświadczył, że będzie to serial.

 - Umowę podpisaliśmy na film lub serial, ale Florian Henckel von Donnersmarck ("Życie na podsłuchu") i Pergamon Film skłaniają się zdecydowanie ku serialowi. I w tym kierunku ruszyły prace nad scenariuszem - powiedział w rozmowie z mediami Piotr Rosiński.

Słowa syna Grzegorza Rosińskiego potwierdził w rozmowie z "The Hollywood Reporter" von Donnersmarck, który dodał, że chce by "Thorgal" był konkurencją dla takich seriali jak "gra o tron" czy "Wikingowie".

Całą sprawę skomentował również autor komiksu, Grzegorz Rosiński, który wyraził nadzieje na bardzo dobry serial.

 - Z tego komiksu można zrobić świetny serial. Pomogę twórcom, jeśli będą mnie potrzebowali, ale jeśli nie będę potrzebny, to należy psy spuścić i przepędzić mnie z planu. Mam alergię na amatorszczyznę i nie chcę mieszać się do pracy zawodowców. Chciałbym tylko, aby twórcy zachowali specyficzny klimat moich komiksów - powiedział Rosiński.

Pojawiły się już nawet pierwsze spekulacje dotyczącego tego kto wcieliłby się w główną rolę. Rosińscy widzą w niej Ansona Mounta, znanego z takich produkcji jak "Hell on Wheels", "Non stop" czy "Pan Idealny".

ck6pkc4f

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh

Następny artykuł