Kabaret już nigdy nie będzie taki sam. W sobotę 18 sierpnia zmarł wielki polski artysta i kabareciarz, Bronisław Opałko. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Ten człowiek rozbawiał swoimi skeczami i utworami muzycznymi całą Polskę.

Bronisław Opałko był znany Polakom jako „Genowefa Pigwa”. To pod postacią tej kobiety wykonywał przezabawne skecze. Bardzo często wybierał śpiew – satyrycznymi utworami pouczał i bawił. Zmarł z powodu choroby, która od wielu lat utrudniała mu funkcjonowanie. Odszedł w wieku 66 lat. Przyjaciele i rodzina opowiadają o wspomnieniach związanych z artystą. Szczególnie wzruszającą informacją podzieliła się Beata Ryń, wieloletnia przyjaciółka i współpracowniczka Bronisława Opałko.

Ten człowiek odmienił polski kabaret. Bronisław Opałko walczył dla publiczności z chorobą

Opałka występował nie tylko w Polsce, ale i Kanadzie, Australii oraz Stanach Zjednoczonych. Wszędzie był rozchwytywany.

– Był to nieprzeciętny człowiek, zdolny, trochę zakompleksiony. Pisał piękne rzeczy muzyczne. Wcielał się w rolę Pigwy, bo to pozwalało „zarobić na chleb”, ale szkoda, że go więcej nie pokazano jako kompozytora muzyki. Napisał wiele płyt, dużo piosenek, takich wpadających w ucho, wszystko jest w nich przemyślane – wspomina Jan Kozłowski, współtwórca kabaretu „Pigwa Show”, którego główną gwiazdą był właśnie Opałko.

Jednak najbardziej wzruszającym wspomnieniem podzieliła się wieloletnie współpracowniczka kabareciarza, Beata Ryń. Jej opowieść to dowód, że artysta dla swojej sztuki zrobiłby wszystko.

– Pamiętam moment, kiedy był już bardzo słaby i właściwie nie wychodził z auta. W chwili gdy zobaczył, że publiczność czeka na jego występ, gdy tłumy zaczęły zajmować miejsca i jego wielbiciele siadali na trawie, to w niego wstępowała taka niezwykła energia, że potrafił wyjść na scenę i dać piękny koncert – opowiada bliska przyjaciółka zmarłego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukochany wnuczek wziął nóż. Brutalnie znęcał się nad swoim 89-letnim dziadkiem
  2. Beata Kozidrak ukrywa prawdziwy dramat. Śmierć brata była tylko początkiem
  3. Znamy odpowiedzialnych za wsadzanie dziecka do pralki. Wiek sprawcy jest wstrząsający
  4. Płonęło schronisko dla zwierząt. Policjanci zrobili niezwykłą rzecz

Znani aktorzy PRL, którzy na zawsze pozostaną w naszej pamięci [ZDJĘCIA]

Gwiazdy, które zmarły przedwcześnie w niewyjaśnionych okolicznościach. Wstrząsające