Polski GROM robi FURORĘ w walce z Państwem Islamskim

Polski GROM robi FURORĘ w walce z Państwem Islamskim Źródło:

Komandosi z GROM-u robią prawdziwą furorę w Syrii. Zagraniczne oddziały specjalne są pod wrażeniem umiejętności członków polskiej jednostki, która według pisma "Intelligence Online" współpracuje głównie z siłami amerykańskimi w walce z Państwem Islamskim.

Francuskie branżowe pismo "Intelligence Online" podaje, że polski GROM pomaga Amerykanom zwalczać terrorystów z ISIS i radzi sobie z tym zadaniem doskonale. Magazyn opublikował artykuł o Polakach zatytułowany "Polscy komandosi rozmieszczeni na syryjskiej pustyni". Dowiadujemy się z niego o działaniach bojowych polskich sił specjalnych we współpracy z oddziałami amerykańskimi.

GROM stacjonuje w Jordanii, ale akcje z jego udziałem przeprowadzane są głównie na terenie Syrii oraz Iraku. Polska jednostka robi furorę i krzyżuje plany dżihadystów mocno dając im się we znaki. Pod wrażeniem Polaków są nie tylko Amerykanie, ale również Brytyjczycy i Francuzi, którzy również współpracują z polską jednostką na terenach okupowanych przez ISIS.

Czym jest GROM? Na oficjalnej stronie internetowej jednostki możemy przeczytać:

- Przez 20 lat istnienia Jednostka Wojskowa GROM zdobywała doświadczenia w misjach bojowych w różnych rejonach świata. Żołnierze Jednostki są gotowi do prowadzenia działań specjalnych w każdych warunkach klimatycznych, do czego przygotowują się w trakcie szkoleń specjalistycznych zarówno w ostrym klimacie Skandynawii, jak również w tropikalnej dżungli Ameryki Południowej. Doświadczenia i wnioski z misji powodują, że system szkolenia Jednostki jest nieustannie modyfikowany oraz dostosowywany do odpowiedzi na zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego. 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News