Już za dwa tygodnie poznamy nowego prezydenta jednego z najpotężniejszych krajów na świecie. Kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych dociera już do mety i kandydaci są rozchwytywani przez dziennikarzy. Jednemu z polskich korespondentów udało się porozmawiać z kandydatem republikanów, Donaldem Trumpem.

Kampania prezydencka w USA weszła już w finalną fazę gdzie zabieganie o głos nawet najmniejszych środowisk i narodowości jest bardzo ważne. Zapewne też dlatego jednemu z polskich dziennikarzy udało się porozmawiać z kandydatem republikanów, Donaldem Trumpem.

Jak relacjonuje korespondent TVN w USA, Marcin Wrona, „wystarczyło, że zawołał do Trumpa, iż telewizja TVN jest także odbierana wśród amerykańskiej Polonii” i natychmiast kandydat republikanów zwrócił na niego uwagę.

Podszedł do Wrony i powiedział krótko „jedno pytanie”. Pytanie dziennikarza TVN dotyczyło oczywiście polskich wyborców.

 – Polacy to wspaniali ludzie, cudowni ludzie. Zawsze miałem wspaniałe relacje z Polakami. Polska to cudowne miejsce. Wiem, że Polonia będzie głosować na Trumpa – powiedział kandydat republikanów na prezydenta USA.

Donald Trump wielokrotnie już udowadniał, że zależy mu na głosach Polonii. Spotkał się m.in. z jej przedstawicielami obiecując, że raz na zawsze załatwi sprawię wiz dla Polaków. Sama Polonia również zdaje się skłaniać do zagłosowania na Trumpa, w przeszłości udowodniła wielokrotnie, że w większości jest konserwatywna.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: tvn24

...

Zobacz również