Polski dziennikarz pobity w rosyjskiej telewizji na żywo (video)

Polski dziennikarz pobity w rosyjskiej telewizji na żywo (video) Źródło:

Polski dziennikarz i korespondent wojenny został pobity w rosyjskiej telewizji podczas programu na żywo. Prowadzący program wraz z gośćmi rzucili się na Polaka w wyniku kłótni jaka rozgorzała w studiu. 

Do pobicia Tomasza Maciejczuka, dziennikarza specjalizującego się w tematyce wschodniej tj. Ukraina, Rosja, Bliski Wschód, doszło podczas wczorajszego programu transmitowanego na żywo w jednej z rosyjskich telewizji. Zaproszeni do studia goście (Rosjanie, Ukraińcy i Polak) w kontekście rocznicy Majdanu dyskutowali na temat dążeń Ukrainy.

Dyskusja przebiegała stosunkowo spokojnie do momentu aż Maciejczuk nie porównał rosyjskiej i rumuńskiej płacy minimalnej, na co prowadzący program oraz rosyjscy goście starali się przekonać wszystkich, że w Rosji płaca minimalna jest wyższa niż jest to w rzeczywistości.

Do dyskusji pomiędzy prowadzącym program a Maciejczukiem włączył się inny rosyjski gość, który stwierdził uszczypliwie, że Polacy i Ukraińcy sprzedają się za pieniądze zachodowi. Na to z kolei zareagował Maciejczuk, odpłacając się równie uszczypliwą uwagą, że Polacy i Ukraińcy chcą żyć jak normalni ludzie, a nie "jak Rosjanie w gównie".

Wtedy prowadzący zaczął dopytywać polskiego dziennikarza czy dobrze usłyszał, że powiedział on, iż Rosjanie żyją "w gównie". Gdy dostał potwierdzenie od Maciejczuka, nie zastanawiając się rzucił mu w twarz notatkami. Od tego momentu było tylko gorzej.

Do kłótni i przepychanek dołączyli się pozostali rosyjscy goście, którzy próbowali zmusić Maciejczuka do opuszczenia studia. Polak bronił się jednak twierdząc, że jego oponenci wielokrotnie używali o wiele bardziej ostrych słów w stosunku do Polaków, Ukraińców czy innych narodów - mianowicie wielokrotnie w tym programie nazywano Polaków prostytutkami zachodu i Unii Europejskiej.

Tłumaczenia polskiego dziennikarza jednak nic nie pomogły i od ostrej kłótni, po kolejnych epitetach i przepychance, doszło do pobicia Polaka. W momencie gdy prowadzący program uderzył pięścią polskiego dziennikarza w twarz, rosyjska stacja przerwała transmisję na żywo.

W ramach solidarności z Polakiem, studio opuścili również ukraińscy goście.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh Następny artykuł