Był jednym z ostatnich polskich bohaterów. Nie żyje

Był jednym z ostatnich polskich bohaterów. Nie żyje

Takie chwile jak ta zawsze napawają nas smutkiem. Nie żyje jeden z ostatnich, prawdziwych polskich bohaterów. To wielka strata dla całego kraju. 

Nie żyje honorowy prezes Światowego Związku Żołnierzy AK ppłk. Stanisław Oleksiak. Bohater w czasie II wojny światowej służył jako partyzant 77. pułku piechoty AK.

Nie żyje wielki bohater

W czasach PRL-u był wieloletnim więźniem politycznym. Stanisław Oleksiak w swoim życiu doświadczył wielu trudnych momentów. Brał udział m.in. w tzw. procesie kiblowym, gdzie posiedzenia odbywały się w celach, a oskarżonego sadzano na wiadrze. Warunkowo wyszedł na wolność dopiero w grudniu 1954 roku. O tym, że nie żyje, opinie publiczną poinformowała rodzina. Bohater zmarł spokojnie w otoczeniu najbliższych mu osób. Jego czyny zdecydowanie na zawsze pozostaną w pamięci wielu pokoleń. Ppłk. Stanisław Oleksiak był również kawalerem orderu wojennego Virtuti Militari. W czasie wojny był odpowiedzialny za przewożenie meldunków i redagowanie tekstów nasłuchów radiowych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Spisek za kulisami?! Kaczyński i Duda zrobili Polaków w balona
  2. Kandydat na prezydenta w furii. „Z ciebie jest po prostu ch*j”
  3. Patryk Jaki przegra wybory przez własnego brata?! Nie uwierzycie, czym się zajmuje
  4. Ten pies przeszedł gehennę. Odcięte uszy i poderżnięte gardło, nikt mu nie pomógł
  5. Tragiczny wypadek polskiego polityka! Nie żyje niewinny chłopak
II wojna światowa: Legendarne zdjęcia Wikimedia Commons/Bundesarchiv, Bild 101I-121-0008-25 / Ehlert, Max / CC-BY-SA 3.0 najbardziej kontrowersyjne fakty o współczesnym Izraelu Wikimedia Commons/Government Press Office (Israel)
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News