PKO Bank Polski to pierwszy polski bank, który rozpocznie swą działalność na niemieckim rynku. Ta instytucja finansowa będzie działać za naszą zachodnią granicą głównie z myślą o Polakach pracujących w Niemczech.

Mający ponad stuletnią tradycję bank swą pierwszą filię otworzy we Frankfurcie nad Menem. Na razie planowane jest, że w nowo otwartym lokalu będzie pracowało około dziesięć osób. Nie wykluczona jest oczywiście rozbudowa filii.

Planuje się, że głównymi odbiorcami usług bankowych będą Polacy, którzy działają w Niemczech. Jak stwierdził szef filii, Paweł Surówka, w Niemczech działać może nawet 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw. Ich problem polega jednak na tym, że niemieckie banki nie chcą udzielać im kredytów, bo uważają ich za ryzykownych klientów.

Placówka PKO zostanie otwarta na 22. piętrze wieżowca Maintower. Oficjalny start działania planowany jest na grudzień tego roku.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: tvp.info
pt

Zobacz również

ŹRÓDŁOtvp.info

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.