Arcybiskup obwinia Donalda Tuska o zabicie Chrystusa?! Skandal w kościele

Arcybiskup obwinia Donalda Tuska o zabicie Chrystusa?! Skandal w kościele

Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas wielkopiątkowego kazania podczas Dróżek w Kalwarii Zebrzydowskiej wygłosił piekielnie ostre słowa. Problem polega jednak na tym, że kapłan wyszedł bardzo daleko poza sferę sakralną i zabrał głos w bieżących sprawach politycznych. Dostało się Donaldowi Tuskowi.

Duchowny mówił o podburzaniu ludzi. Metropolita krakowski w swoją przemowę o Piłacie sprytnie wplótł wątki polityczne. Działania przeciw władzy określił zgrabnymi określeniami o ulicy oraz zagranicy.

Donald Tusk obwiniony przez arcybiskupa o zabicie Chrystusa? Tak sugerują internauci

Ulica miałaby się odnosić do demonstracji opozycji, co można odczytać ze słów o podburzaniu ludzi. Określenie o zagranicy można zinterpretować jako przytyk do poruszania, na przykład kwestii takich jak stan praworządności w Polsce na arenie międzynarodowej. Dla wielu głównym opozycjonistą w Polsce jest Donald Tusk, który ma wrócić na białym koniu z Brukseli i odebrać prezydenturę Andrzejowi Dudzie. W związku z tym, że ci "którzy podburzają tłum" porównani zostali z tymi, którzy przed Piłatem domagali się ukrzyżowania Chrystusa, internauci sugerują, że arcybiskup w metaforycznym sensie dał do zrozumienia, iż obwinia Tuska o zabicie Chrystusa.

Arcybiskup rozjuszył innych duchownych

W związku z powyższym arcybiskup Marek Jędraszewski rozsierdził nawet innych duchownych. Mieszanie się Metropolity krakowskiego do polityki w bardzo ostrym tonie skomentował o. Jurek Cichy. - Muszę przyznać, że abp Jędraszewski zasmucił mnie swą postawą (i to podczas Wielkiego Tygodnia). Kiedy tak bardzo potrzebujemy zgody i otwartości, arcybiskup mówi o ulicy i zagranicy porównując opozycję do Żydów, którzy chcieli śmierci Jezusa. Po co? Dlaczego? Wstyd mi za Niego - napisał duchowny na Twitterze. Jednak radykalne tony, w które uderzył arcybiskup Jędraszewski już zbierają swoje żniwo i najwyraźniej spodobały się części wiernych, bowiem ojciec Cichy pisał, iż w związku z krytyką słów metropolity krakowskiego otrzymał już trzykrotnie pogróżki. - Po moim poprzednim wpisie otrzymałem już 3 wiadomości z groźbami, czy to jest normalne moi drodzy? - dodał o. Cichy za pośrednictwem Twittera.
Proponowane linki:
  1. Co to było?! Ksiądz zastąpił Jezusa Kaczyński, to jakiś obłęd
  2. Wielka Sobota: Ksiądz powiesił na krzyżu wieszaki i... nie uwierzysz
  3. Msza Wielkanocna w Kosobudach: Ksiądz zmarł na oczach wiernych
Źródło: wiadomosci.gazeta.pl, Twitter.com
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News