Polski ambasador w Niemczech, Andrzej Przyłębski – prywatnie mąż pełniącej obowiązki prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Julii Przyłębskiej – najwyraźniej podpadł Berlińczykom, ponieważ ci umieścili go na liście najbardziej „kłopotliwych” mieszkańców stolicy naszego zachodniego sąsiada. 

Niemiecki tygodnik „Tip” po raz kolejny opublikował listę najbardziej kłopotliwych mieszkańców Berlina tzw. Negativ-liste. Na liście znaleźli się politycy, urzędnicy, celebryci, sportowcy i inne postacie z życia publicznego, które sprawiają najwięcej kłopotów.

Tytuł najbardziej kłopotliwego mieszkańca Berlina dostał komik – Mario Barth. Na kolejnych pozycjach znaleźli się m.in. Beatraix von Storch, posłanka do Europarlamentu z ramienia antyimigranckiej partii AfD oraz prezenterzy radia Kiss FM Toyah Diebel i Lukas Klaschinski.

Na jedenastej pozycji znalazł się natomiast polski ambasador w Berlinie, Andrzej Przyłębski, który prywatnie jest mężem pełniącej aktualnie obowiązki prezesa Trybunału Konstytucyjnego – Julii Przyłębskiej.

Mimo, że nie podano uzasadnień nominacji to Polak znalazł się na liście najpewniej z uwagi na swoje wypowiedzi, które często wywoływały w Niemczech oburzenie. Przyłębski wielokrotnie przekonywał w niemieckich mediach, że nasi zachodni sąsiedzi są pełni niezrozumiałej niechęci do Polski. Głośno było również o jego sporze z szefami niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego, którzy krytykowali działania rządu PiS w stosunku do polskiego TK.

bh

...

Zobacz również