Polskę zamurowało! Szokująca decyzja CBA, gorąco wokół Rydzyka

Polskę zamurowało! Szokująca decyzja CBA, gorąco wokół Rydzyka Źródło: fot. Twitter.com/wikipedia.org

Oczy całego kraju zwróciły się w stronę Torunia i o. Tadeusza Rydzyka po głośnej decyzji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Polskę, która spodziewała się dogłębnego śledztwa państwowej agencji w sprawie redemptorysty, zamurowało. Robi się naprawdę gorąco!

Nie tak dawno temu Polskę obiegła informacja o kontrowersyjnej decyzji wojewody kujawsko-pomorskiego, która w oczywisty sposób przyniosła ogromne korzyści Tadeuszowi Rydzykowi i całej jego organizacji. ZOBACZ TAKŻE: Rydzyk nie wie co się dzieje! CBA w natarciu, to największe zaskoczenie roku Jak zawsze w sytuacji lukratywnej współpracy organów państwa z dostojnikami Kościoła, ta sprawa także wzbudziła wiele kontrowersji. Domysły sięgają dużo dalej niż na własnościowe podstawy zamieszania. ZOBACZ TAKŻE: Zrozpaczona prawica we łzach. Kościół katolicki odda muzułmanom… Chodzi o ziemię, którą Mikołaj Bogdanowicz przekazał miejscowym braciom zakonnym o. Rydzyka. Sprawą zainteresował się bydgoski poseł Platformy Obywatelskiej, Michał Stasiński, a zaraz po nim 17 listopada do działania wkroczyło CBA, którego decyzja dotycząca prawidłowości przekazania gruntu zamurowała całą Polskę.

Szokująca decyzja

Przekazanie odbyło się w niecodzienny sposób. Ziemia należąca do Skarbu Państwa znalazła się w posiadaniu toruńskich zakonników bez przetargu, po zaniżonej cenie, a na dodatek uzyskali ją w drodze wyjątku na wieczyste użytkowanie. Sposób, w jaki zagospodarowują grunt jego obecni posiadacze, budzi wątpliwości. Prowadzą na niej mianowicie działalność gospodarczą, co nie ma prawa dobywać się na gruntach oddanych przez Skarb. ZOBACZ TAKŻE: KOCIOŁ pod Sejmem! Przełomowa decyzja w dziejach Polski podjęta Po krótkim śledztwie, do które wystarczyć miało jedynie przejrzenie dokumentów, zrezygnowano z dalszego drążenia sprawy. Decyzja wzbudziła niezadowolenie opinii publicznej i Michała Stasińskiego, którego zawiadomienie okazało się w gruncie rzeczy niepotrzebne. CBA uznało, że wszystko odbyło i odbywa się w jak najlepszym porządku. Choć funkcjonariusze deklarują, że nie zamierzają więcej wracać do badania kulis kontrowersyjnej zmiany własności - nie wiadomo jak zareagują na społeczne naciski. źródło: money.pl Następny artykuł