Już wczoraj pojawiły się pierwsze informacje na temat szykowanych zmian w ordynacji wyborczej. To za sprawą Pawła Kukiza, który zapowiedział gotowość rejestracji partii politycznej, jeśli PiS zablokowałby możliwość startu  w wyborach ruchom obywatelskim.

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Z tej okazji coraz częściej mówi się o dawno zapowiadanej reformie ordynacji wyborczej. Na razie politycy partii rządzącej wypowiadają się w tej sprawie dość lakonicznie.

Jarosław Kaczyński zapowiedział niedawno, że reforma jest już napisana i będzie wprowadzana w życie zaraz po reformie sądownictwa. Równocześnie politycy PiS deklarują, że jej kształt zależy od tego, jak długo będą trwały negocjacje dotyczące właśnie zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Pewnym jest już, że Prawo i Sprawiedliwość zmieni ordynację wyborczą. Opozycja jest przerażona, gdyż posłowie PiS – choć otwarcie mówią o reformie – nie chcą zdradzić żadnych szczegółów! Najlepszym przykładem niech będzie wypowiedź Ryszarda Terleckiego:

– Jeżeli uda nam się w stosunkowo krótkim czasie przeprowadzić reformę sądownictwa to wtedy możliwa będzie dyskusja o jakichś głębszych zmianach w ordynacji. Jeżeli nie, to one się ograniczą do tych elementów usprawniających sam przebieg wyborów – zapowiedział szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu.

Przeciwnicy PiS nie mają wątpliwości. Brak chęci rozmawiania o szczegółach oznacza ich zdaniem, że będą one szalenie radykalne i wzbudzą ogromny sprzeciw po stronie opozycji. Choć więc na detale trzeba na razie poczekać, pewnym jest, że reforma zmieni wybory o 180 stopni.

 

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków


Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz również