Wygląda na to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości jest nieustępliwy nie tylko na polskim podwórku. Właśnie postanowił otworzyć kolejny międzynarodowy front.

Do tej pory eksperci sądzili, że kwestia reparacji wojennych to jedynie straszak, jaki stosować mają politycy obozu rządzącego w Polsce wobec ich niemieckich odpowiedników. Jak się okazuje, nie są to jednak jedynie puste słowa, co potwierdza szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Przede wszystkim musimy być wyposażeni w bardzo silne argumenty natury prawnej, bo to będzie bardzo poważny spór na gruncie prawa międzynarodowego – zapowiada Szczerski.

Przekonuje również, że specjaliści z obozu Prawa i Sprawiedliwości już szykują się do ofensywy mającej na celu wymuszenie na Niemcach wypłacenia Polsce odszkodowania za straty poniesione w czasie II Wojny Światowej. Zapowiada również, że w następnej kolejności przyjdzie czas na Rosję.

I to musimy wymusić: odpowiedzialność obu państw – moralną, polityczną i historyczną, także w sensie edukacyjnym – odpowiedzialność za zbrodnie, jakie uczynili w Polsce Rosja Radziecka i Niemcy – stwierdził szef gabinetu Prezydenta RP.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz również